Dnes je Thursday, 28. 2021. Svátek má Den vzniku samostatného československého státu (1918)

Příbuzné mladík (23) z Jihlavy sebral platební kartu. V bankomatu z ní vybral 12 tisíc

Autor: David Kratochvíl - Saturday, 10. 2018, 17.31 hod.

Asi neměl peníze, a tak muže (23) z Jihlavy nenapadlo nic lepšího, než vzít své příbuzné platební kartu a postupně z ní čtyřikrát vybrat finanční prostředky. Celkem si takhle přišel podle policie na 12 tisíc korun.

Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání trestného činu třiadvacetiletému muži z Jihlavy, který vzal své blízké příbuzné platební kartu a z účtu ženy vybral bez jejího souhlasu přes dvanáct tisíc korun.

Muž využil znalosti PIN kódu a v průběhu první poloviny ledna provedl celkem čtyři výběry z bankomatu v Jihlavě. Jednotlivá částka, kterou vybíral, se postupně zvyšovala, na začátku ledna to bylo přes jeden tisíc korun a při čtvrtém výběru se jednalo již o osm tisíc korun.

Když majitelka platební karty přišla na to, že jí peníze z účtu zmizely, obrátila se na policii. Policisté začali případ prověřovat a zjistili, že o peníze připravil ženu její příbuzný.

Na základě shromážděných důkazů poté sdělili třiadvacetiletému muži podezření ze spáchání přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama