Dnes je Thursday, 28. 2021. Svátek má Den vzniku samostatného československého státu (1918)

Případ miminka v babyboxu policie v Pelhřimově už dál vyšetřovat nebude

Autor: David Kratochvíl - Saturday, 19. 2019, 10.33 hod.

Babybox v Pelhřimově přijal v pátek před půlnocí zdravého chlapečka, kterého tam někdo odložil. Podle prvotních informací jde o  chlapce se stářím 15 až 16 měsíců s váhou 9,5 kilo a šesti zuby. Dostal jméno Karel. Policisté ve věci nebudou provádět další šetření.

Případ nalezeného chlapce v pelhřimovském baby boxu policisté zaevidovali na obvodním oddělení Pelhřimov. Policisté byli v noci na místě a provedli zde prvotní šetření zaměřené zejména na zjištění, zdali dítě nebylo ohroženo na životě a zdraví a zdali na něm nemohl být spáchán nějaký trestný čin.

"Z výsledků prvotního lékařského vyšetření vyplynulo, že dítě je v pořádku, proto policisté v současné době nebudou ve věci provádět další šetření," doplnila krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. 

Dodala, že pokud by se ale objevily nějaké nové informace, které by týkaly podezření na spáchání protiprávního jednání v souvislosti s odložením tohoto dítěte do baby boxu, policisté by zahájili ve věci šetření. 

Baby boxy mají podle ní svůj stanovený účel nespadají do kompetence policie. "Policisté neprovádějí pátrání po osobě, která dítě do baby boxu odložila ani nepátrají po matce odloženého dítěte," doplnila. 

Osoba, která dítě odloží do baby boxu, se nedopouští trestného činu, neboť uložením dítěte do baby boxu je mu poskytnuta základní péče a dítě tak není vystaveno nebezpečí smrti. 
 

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama