Dnes je Sobota, 15. srpna 2020. Svátek má Hana

Recidivista schoval čtyřkolku, dopadli ho kriminalisté

Autor: David Kratochvíl - Pátek, 6. září 2019, 12.27 hod.

Kriminalistům třebíčského územního odboru se podařilo velmi rychle objasnit závažný případ, kdy přišel o svoji čtyřkolku v hodnotě přes sto tisíc korun muž v Hluboké na Náměšťsku.

Pachatele policisté zadrželi, čtyřkolku zajistili a navíc v rámci prověřování případu vypátrali ještě motocykl, který byl odcizen v jiném kraji. 

„Ze spáchání trestného činu byl obviněn muž (41) z Brněnska. Čtyřkolku si převzal zpět její majitel,“ uvedla třebíčská policejní komisařka Jana Kroutilová.

Náročný případ pro policisty začal, když přijali v neděli 1. září před druhou hodinou odpoledne na tísňové lince 158 oznámení od muže, který přišel o svoji čtyřkolku Kawasaki. 

Po poledni přijel do obce Hluboké, zastavil na parkovišti a z místa odešel. Když se následně vrátil, zjistil, že je čtyřkolka pryč.

Na místo ihned vyjeli policisté obvodního oddělení Náměšť nad Oslavou a také třebíčští kriminalisté. 

Policisté zahájili okamžitě v lokalitě pátrání. Nedaleko obce nalezli mladého muže s motocyklem Honda a provedli kontrolu. 

Na motocyklu byla umístěna registrační značka z jiného vozidla. Policisté zjistili, že se jedná o motocykl, po kterém je vyhlášeno pátrání. 

Podezřelého muže policisté zadrželi a odvezli ho na oddělení policie, kde byl umístěn do policejní cely. 

Motocykl zajistili a po provedení všech nezbytných úkonů si jej převzal jeho majitel, registrační značku policisté zajistili. Případ týkající se motocyklu Honda prověřuje dále policejní oddělení příslušného kraje.

Souběžně s tím také dále pokračovalo intenzivní pátrání po čtyřkolce a pachateli, který s ní odjel. Kriminalisté provedli ohledání místa činu, důkladné šetření v obci, prováděli operativní šetření a shromažďovali poznatky. 

Prověřování bylo zakončeno úspěchem hned druhý den. V pondělí zastavili policisté na Brněnsku vozidlo Fiat Ducato, které čtyřkolku převáželo v nákladovém prostoru. 

Jednačtyřicetiletého muže důvodně podezřelého ze spáchání trestného činu policisté zadrželi a byl umístěn do policejní cely. Čtyřkolku v hodnotě přes sto tisíc korun policisté zajistili a následně si ji převzal zpět její majitel.

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání zadrženého muže. 

„Jednačtyřicetiletý muž z Brněnska byl obviněn ze spáchání přečinu neoprávněného užívání cizí věci,“ řekla Miluše Vostalová, zástupkyně vedoucího oddělení obecné kriminality. 

Obviněný muž byl v milosti již opakovaně soudně trestán a trest si odpykal i ve věznici, v současné době je ve zkušební době podmínečného trestu odnětí svobody.

Muž je obviněn z toho, že se zmocnil čtyřkolky s cílem ji přechodně užívat. 
 

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama