Dnes je Monday, 25. 2021. Svátek má Beáta

Recidivista se v Jihlavě vloupal do sklepa. Sebral demižony slivovice a víno

Autor: David Kratochvíl - Wednesday, 14. 2018, 20.58 hod.

Kuriózní případ krádeže řeší policisté v Jihlavě. Recidivista ukradl ze sklepa v Hamerníkově ulici demižony slivovice a víno. Jenže několikrát trestaného recidivisty si všiml obyvatel domu. Loupežníka pronásledoval a navigoval po telefonu strážce zákona, kteří muže zadrželi.

 

Ze spáchání dvou trestných činů je podezřelý muž (40) z Přerovska, který se v Jihlavě vloupal do sklepní kóje. Podle policie jde o recidivistu, který byl v minulosti již opakovaně soudně trestán.

„Naposledy byl za majetkovou trestnou činnost odsouzen v polovině loňského roku k nepodmíněnému trestu odnětí svobody,“ vysvětlila k tomu jihlavská policejní komisařka Jana Kroutilová.

Co se stalo? Minulý pátek vnikl před třetí hodinou odpoledne do bytového domu na ulici Hamerníkova. Vloupal se do sklepní kóje, ze které odcizil dva pětilitrové demižony se slivovicí a láhev vína.

Podezřelého muže si ale všiml obyvatel domu, který povolal do akce policii. Sám muže do jejich příjezdu pronásledoval a policii zároveň navigoval. Strážci zákona muže následně zadrželi a odvezli ho na obvodní oddělení.

Na základě shromážděných důkazů mu následně policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání přečinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody.

Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama