Dnes je Thursday, 17. 2021. Svátek má Adolf

Recidivista v Jihlavě kradl v obchodě vína za 60 korun. Už to řeší policie

Autor: David Kratochvíl - Thursday, 1. 2018, 21.56 hod.

Opakovaně soudně trestaný recidivista se v úterý v Jihlavě v ulici Žižkova pokusil v obchodě ukrást dvě lahve vína. Napít se alkoholu bez zaplacení ale nedokázal. Krádež v hodnotě 60 korun už řeší policisté.

Ze spáchání trestného činu je podezřelý muž (43), který byl v jihlavském obchodě přistižen při krádeži. "Jedná se o opakovaně soudně trestaného recidivistu, odsouzen byl v minulosti za majetkovou trestnou činnost i k nepodmíněnému trestu odnětí svobody," vysvětlila k tomu jihlavská policejní komisařka Jana Kroutilová. 

Naposledy mu byl za krádeže uložen trest odnětí svobody na 15 měsíců, z věznice byl propuštěn vloni v dubnu. V úterý 27. února přišel muž po sedmé hodině ráno do prodejny v ulici Žižkova a odcizil dvě láhve vína v celkové hodnotě 60 korun.

Lahve schoval do tašky, kterou měl zavěšenou přes rameno, a přešel prostorem pokladen bez zaplacení. Poté ho zastavil pracovník prodejny a na místo byli přivoláni policisté.

Muž odcizené zboží vydal a policejní hlídka ho odvezla na obvodní oddělení, kde mu sdělil policejní inspektor podezření ze spáchání přečinu krádeže. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama