Dnes je Neděle, 17. ledna 2021. Svátek má Drahoslav

Řidič (19) narazil u Pocoucova do tří stojících vozidel, lehce zranil policistu

Autor: David Kratochvíl - Úterý, 6. listopadu 2018, 19.39 hod.

K vážné dopravní nehodě došlo v neděli dopoledne u Pocoucova na Třebíčsku. Když tam jeden z policistů řešil předchozí karambol, projíždějící mladík dostal smyk a do tří odstavených vozů narazil a strážci zákona způsobil lehké zranění. 

Devatenáctiletý řidič osobního vozidla Škoda Fabia při jízdě na rovném úseku komunikace nepřizpůsobil rychlost jízdy vozidla a na mokré vozovce dostal s vozidlem smyk, který nezvládl.

S vozidlem přejel vlevo do protisměrného jízdního pruhu, kde narazil do vozidla Opel Zafira, které bylo odstavené při okraji silnice. Vozidlo Opel Zafira bylo po tomto střetu odmrštěno dozadu, kde narazilo zadní částí do přední části za ním u krajnice odstaveného osobního vozidla Hyundai Lantra. 

To bylo také tímto střetem odmrštěno dozadu. Vozidlo Hyundai Lantra narazilo do chodce, který se pohyboval na místě a poté narazilo do odstaveného služebního vozidla Policie České republiky. Policejní vozidlo stálo daném v místě z důvodu šetření předchozí dopravní nehody a na vozidle byla zapnutá zvláštní výstražná světla modré barvy.

Vozidlem sražený chodec po střetu upadl na krajnici a utrpěl lehké zranění. Dvě další osoby – jednou z nich byl službu konající policista a druhou účastník předchozí dopravní nehody - před střetem vozidel uskočili mimo silnici do travnatého příkopu, čímž oba utrpěli lehké zranění.

Osobní vozidlo Škoda Fabia po střetu s vozidlem Opel Zafira přejelo vlevo mimo silnici do travnatého příkopu. Při dopravní nehodě utrpěl řidič tohoto vozidla zranění, pro které byl z místa dopravní nehody převezen vozidlem zdravotnické záchranné služby do nemocnice v Brně.

U řidiče osobního vozidla Škoda Fabia byla na místě provedena dechová zkouška s negativním výsledkem. Na havarovaných vozidlech vznikla hmotná škoda v celkové výši 130.000 korun.

"Další okolnosti dopravní nehody jsou předmětem policejního šetření," doplnila k tomu krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Foto: PČR

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama