Dnes je Wednesday, 20. 2021. Svátek má Vendelín

Řidič (29) po bouračce u Radkova hledá svědky nehody a šoféra modrého vozu

Autor: David Kratochvíl - Thursday, 4. 2018, 13.07 hod.

Na poslední zářijové úterní dopoledne asi hned tak šofér (29) z Radkova na Jihlavsku nezapomene. Pár set metrů před obcí totiž boural. Tvrdí ale, že dopravní nehodu nezpůsobil on, ale řidič modrého pick-upu, který podle jeho slov z místa nehody ujel. V Telči ho ale zachytily kamery. 

O dopravní nehodě, která se stala 25. září chvíli před obědem už jsme informovali. Devětadvacetiletý řidič řídil osobní vozidlo Peugeot 205 s přívěsem.

Řidič ale podle policie nepřizpůsobil rychlost jízdy vozidla svým schopnostem a vlastnostem vozidla, vyjel doprava na krajnici, kde následně havaroval.

"Při nehodě došlo ke zranění řidiče, který byl následně převezen záchrankou na vyšetření do nemocnice v Jihlavě, kde zůstal hospitalizován," uvedla tehdy krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. 

Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Hmotná škoda na havarovaném vozidle a přívěsu dosáhla částky 25.000 korun. Věc dopravní nehody na místě zadokumentovali a šetří policisté z dopravního inspektorátu v Jihlavě.

Na server krimi-listy.cz se obrátil právě řidič peugeotu s tím, že nehodu v žádném případě nezpůsobil. Podle něj za karambol může řidič modrého pick-upu, který v té době jel ve směru od Radkova na Telč.

"To co ale následovalo nikomu nepřeji. Představte si situaci kdy přejíždíte rychlostí asi 80 kilometrů v hodině horizont a za ním se proti vám přímo ve vašem pruhu objeví protijedoucí auto, které jede asi tak stejnou rychlostí v tu chvíli se vám hlavě během jedné vteřiny prožene spousty myšlenek," vrací se k bouračce. 

"Pud sebezáchovy ale reaguje rychleji než rozum a tak hledáte během půl vteřiny cestu úniku kdy jediná možnost bylo v ruce trhnout volantem doprava abych se těsně vyhnul protijedoucímu autu a bylo mi v tu chvíli úplně jedno že je tam docela ostrý hluboký příkop," popisuje dál ze svého pohledu průběh dopravní nehody.

Podle svých už  ale nestihl minout strom, o který zavadil levým předním kolem. "Ozvala se obrovská rána a následně několik kotrmelců až se auto zastavilo na střeše. Děkuji bohu že se nikomu nic nestalo ale v tu chvíli jsem si hrozně moc přál aby dotyčný kterému jsem zachránil minimálně vážná zranění a sobě asi život mi přišel na pomoc protože jsem se nemohl dostat z auta," podotýká.

Jenže se tak nestalo a řidič modrého vozu Citroen Berlingo nebo Peugeot Partner od nehody ujel. "Jedno vím jistě, o té nehodě musel vědět," je si jistý podle svých slov poškozený řidič s tím, že šoféra, který podle něj nehodu způsobil zachytily v Telči kamery. 

"Je vidět že přes Telč ujíždí hodně svižně. Asi k  tomu měl asi důvod, protože si byl vědom, co způsobil," má jasno řidič z Radkova, který po nehodě se zraněním skončil v jihlavské nemocnici a jeho vůz je na odpis.

Prostřednictvím serveru krimi-listy.cz hledá případné svědky nehody a zároveň se na veřejnost obrací s prosbou o pomoc se ztotožněním řidiče modrého vozu, který podle šoféra nabouraného vozu karambol způsobil.

 

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama