Dnes je Sobota, 27. února 2021. Svátek má Alexandr

Řidič, co boural, si po nehodě šel koupit pivo. Nadýchal přes 1,5 promile

Autor: David Kratochvíl - Pátek, 1. června 2018, 08.14 hod.

Bez zranění osob se obešla dopravní nehoda osobního vozidla, ke které vyjížděli havlíčkobrodští profesionální hasiči ve čtvrtek v 12.04 hodin na komunikaci u Štoků. Řidič (41) si šel po nehodě koupit do obchodu pivo a vrátil se zpět na místo činu.

Policisté integrovaného operačního střediska přijali ve čtvrtek  v dopoledních hodinách oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici II/348 v katastru obce Štoky na Havlíčkobrodsku.

Krátce před jedenáctou hodinou projížděl jednačtyřicetiletý řidič motorového vozidla Citroen Xsara po silnici druhé třídy ve směru od obce Petrovice.

Nepřizpůsobil rychlost jízdy a po projetí pravotočivou zatáčkou vyjel vpravo na nezpevněnou krajnici a poté ve smyku do protisměru, kde narazil do travnatého svahu.

Od svahu se vozidlo odrazilo zpět na silnici, kde zůstalo stát. Řidič poté z místa odešel do obce Štoky do prodejny potravin, kde údajně vypil po dopravní nehodě dvě piva a poté se vrátil zpět na místo dopravní nehody. Policisté u muže provedli dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem – 1,51 promile alkoholu v dechu.

Při opakované dechové zkoušce byly hodnoty také pozitivní - 1,69 promile alkoholu v dechu. Vzhledem k pozitivním dechovým zkouškám a tomu, že řidič uváděl, že požil alkohol po dopravní nehodě, policisté ho vyzvali k lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve, kterému se podrobil v nemocnici v Havlíčkově Brodě.

"Řidič policistům doznal, že předcházející den v nočních hodinách konzumoval alkoholické nápoje. Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz. Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

"Při nehodě vznikla hmotná škoda ve výši 12.000 korun," vysvětlila krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Na havarovaném vozidle hasiči provedli protipožární opatření, uniklé provozní kapaliny zlikvidovali speciálním sorbentem a místo události technicky zabezpečili.

Provoz na komunikaci byl po dobu zásahu omezen. V 13.34 hodin se podařilo následky dopravní nehody odstranit a provoz na komunikaci plně obnovit. Informovala o tom mluvčí hasičů Petra Musilová. 

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama