Dnes je Tuesday, 21. 2021. Svátek má Matouš

Řidič na Brtnické v Jihlavě dostal smyk, stejně jako mladice u Rapotic

Autor: David Kratochvíl - Monday, 19. 2018, 09.23 hod.

Policie zveřejnila bližší informace ke dvěma vážným dopravním nehodám, které se staly v Jihlavě v Brtnické ulici a později také u Rapotic na Třebíčsku. O obou karambolech jsme vás informovali jako první už v nedělním souhrnu na webu. 

Policisté z jihlavského dopravního inspektorátu vyjížděli v sobotu  odpoledne kolem půl čtvrté vyšetřovat okolnosti dopravní nehody, která se stala na ulici Brtnická v Jihlavě.

Řidič osobního automobilu tovární značky Volvo projížděl po silnici ve směru jízdy od Brtnice na Jihlavu. Nepřizpůsobil rychlost jízdy vozidla a po projetí pravotočivé zatáčky dostal na namrzlé vozovce s vozidlem smyk a následně vyjel vlevo do protisměru, kde mimo pozemní komunikaci havaroval.

Při dopravní nehodě si řidič způsobil zranění, se kterým byl zdravotnickou záchrannou službou převezen na ošetření do nemocnice v Jihlavě. Dále došlo ke zranění spolujedoucí, která byla převezena na ošetření do nemocnice v Jihlavě.

Při dopravní nehodě došlo k hmotné škodě na osobním automobilu ve výši zhruba 20.000 korun. Vozidlo nebylo po dopravní nehodě pojízdné a jeho odtah si zajistil řidič.

Vozidlo Volvo bylo na všech kolech vybaveno zimními pneumatikami se stanovenou hloubkou dezénu. Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Věc dopravní nehody byla na místě vyřešena uložením pokuty v příkazním řízení.

Policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali v sobotu také oznámení o dopravní nehodě, ke které došlo večer před půl desátou hodinou  mezi obcemi Rapotice a Vysoké Popovice na Třebíčsku.

Na místo vyjeli policisté z dopravního inspektorátu Třebíč. Prvotním šetřením na místě policisté zjistili, že čtyřiadvacetiletá řidička jela s vozidlem Ford po silnici v katastru obce Rapotice a na rovném přímém úseku komunikace nepřizpůsobila rychlost jízdy, kdy na zasněženém povrchu komunikace vlivem nepřiměřené rychlosti dostala s vozidlem smyk.

"Poté vyjela vpravo za pravou krajnici a dále až mimo komunikaci, kde s vozidlem havarovala a auto se převrátilo na střechu. Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidičky vozidla, která byla převezena vozidlem zdravotnické záchranné služby do nemocnice v Třebíči," vysvětlila krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.  

K jinému zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Alkohol u řidičky vozidla vyloučila na místě dopravní nehody provedená dechová zkouška.

Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda na vozidle ve výši 30.000 korun.  Policisté celou věc vyřešili na místě v příkazním řízení uložením pokuty.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama