Dnes je Čtvrtek, 23. ledna 2020. Svátek má Zdeněk

Řidič se snažil policistům ujet a nevyšel mu ani pokus o výměnu se spolujedoucí

Autor: David Kratochvíl - Pátek, 16. srpna 2019, 20.44 hod.

Ujet se snažil  řidič (24) vozidla, který byl opilý a řídil přes uložený zákaz. Policisté automobil dostihli a zastavili. Podezřelému muži nevyšel ani hbitý pokus vyměnit se za volantem se svojí spolujedoucí. 

„Vydařenou“ dvojici policisté zajistili, muž je podezřelý ze spáchání dvou trestných činů a žena ze spáchání přestupku.

V obci Stařeč projížděla ve středu 14. srpna před devátou hodinou večer policejní hlídka obvodního oddělení Třebíč a policisté si všimli podezřelé jízdy vozidla Rover.

Automobil se rozhodli zastavit a zkontrolovat, avšak řidič na znamení k zastavení nereagoval. Výzvy neuposlechl a místo toho, aby zastavil, se snažil bezohlednou jízdou ujet.

Policisté vyjeli za ním a v krátké době automobil dostihli. Když se vozidlo dostalo v obci do slepé ulice, ještě smykem otočilo a poté řidiči, vzhledem k policejnímu vozidlu před sebou, nezbylo než zastavit.

Po zastavení vozidla se spolujezdkyně s řidičem hbitě vyměnila a zaujala jeho místo za volantem. Policisté okamžitě zakročili a osádku automobilu vyzvali, aby oba vystoupili.

Žena opakované výzvy odmítala uposlechnout, policisté ji zajistili a skončila s pouty na rukou. Třicetiletou ženu policisté odvezli na oddělení policie. Policisté zajistili také čtyřiadvacetiletého muže.

Provedli u něho dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 2,01 promile alkoholu.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama