Dnes je Tuesday, 21. 2021. Svátek má Matouš

Řidička byla v Jihlavě na mol, Poleňák zase sedl za volant pod vlivem drog

Autor: David Kratochvíl - Wednesday, 7. 2018, 13.38 hod.

Další šoférku (40), která řídila pod vlivem alkoholu se skoro dvěma promile odhalila policejní hlídka v Jihlavě. Nedaleko krajské metropole zase strážci zákona načapali řidiče (34) z Polenska, který si za volant sedl zdrogovaný.  Test ukázal na marihuanu Oba na místě přišli o řidičské oprávnění.

V úterý zastavili policisté nejprve  před devátou hodinou dopoledne v Jihlavě v ulici Brtnická vozidlo Škoda Octavia, které jelo ve směru od centra města.

Při kontrole zjistili, že řidičkou je čtyřicetiletá žena, která byla zjevně pod vlivem alkoholu. Policisté u ní provedli dechovou zkoušku a ženě naměřili hodnotu 1,67 promile alkoholu.

U dalších dvou zkoušek byla hodnota naměřené alkoholu ještě vyšší. Žena přišla o řidičský průkaz, který jí policisté zadrželi. Řidičce zakázali další jízdu. Žena je podezřelá ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, případ policisté prověřují.

O řidičský průkaz přišel včera ale také čtyřiatřicetiletý muž z Polenska, kterého policisté přistihli při řízení vozidla pod vlivem drog. V úterý zastavila hlídka po třetí hodině odpoledne u Jihlavy automobil VW Golf.

Policisté provedli u řidiče test na zjištění ovlivnění návykovou látkou, který byl pozitivní na marihuanu. Dechová zkouška u něho byla negativní. Lékařskému vyšetření se muž bezdůvodně odmítl podrobit a dopustil se tak dalšího přestupku.

Pokračovat v jízdě již nesměl a policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz. Řidič je podezřelý ze spáchání přestupků na úseku dopravy, které policisté předají správnímu orgánu k projednání.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama