Dnes je Tuesday, 21. 2021. Svátek má Matouš

Roky neměl sedět za volantem, přesto hlídka šoféra znovu čapla a opilého

Autor: David Kratochvíl - Monday, 9. 2018, 23.34 hod.

Ze spáchání trestného činu a přestupku je podezřelý šestatřicetiletý muž, kterého policisté přistihli v Jihlavě při řízení vozidla, i když to má zakázáno a byl pod vlivem alkoholu.

Muž ze Žďárska má rozhodnutím soudu uložen mimo jiné zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na dobu čtyř let. Usednout za volant smí až na podzim příštího roku.

Přesto muž v neděli 8. července řídil vozidlo Peugeot, když jel před osmou hodinou ráno po ulici Brněnská. Automobil zastavila policejní hlídka, která provedla kontrolu.

Řidiči policisté naměřili hodnotu 0,24 promile alkoholu. Obdobné hodnoty vykázaly i obě opakované zkoušky. Požití alkoholu před jízdou řidič přiznal. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Muž se dopustil ještě přestupku na úseku dopravy. Dále policisté na základě šetření zjistili, že majitel vozidla svěřil automobil šestatřicetiletému muži, i když věděl, že má řízení vozidel zakázáno.

"O tři roky starší muž je tak podezřelý ze spáchání dopravního přestupku, také ten policisté šetří," doplnila k tomu jihlavská policejní komisařka  Jana Kroutilová.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama