Dnes je Tuesday, 18. 2021. Svátek má Nataša

S kamionem ve Stříteži jel na kartu jiného šoféra, skončil v rukách policie

Autor: David Kratochvíl - Wednesday, 29. 2020, 13.16 hod.

Jízdu na kartu nepřítomného řidiče odhalili při kontrole rumunského kamionu pracovníci Celního úřadu pro Kraj Vysočina.

V pondělí 27. ledna  v odpoledních hodinách si hlídka mobilního dohledu na 119. kilometru ve směru na Prahu vytipovala ke kontrole nákladní vozidlo Mercedes Benz, které následně zastavila v areálu Celního úřadu pro Kraj Vysočina ve Stříteži u Jihlavy.

 

Řidič rumunského dopravce, přepravující maso do Velké Británie, předložil celníkům požadované doklady, ale když na jejich pokyn provedl výtisk z digitálního tachografu, tak na něm byla zaznamenána karta se jménem jiného řidiče, který v kamionu přítomen nebyl. Poté řidič přestal s hlídkou komunikovat a kartu na jiné jméno řidiče hlídce nevydal. Řidič byl předán Policii ČR s podezřením ze spáchání trestného činu. S dopravcem zahájila policie úkony správního řízení, ve kterém lze uložit sankci do výše 350.000,- Kč.

 

V rámci státního odborného dozoru v silniční dopravě uložili pracovníci Celního úřadu pro Kraj Vysočina za drobnější prohřešky od začátku letošního roku dopravním společnostem kauce v souhrnné částce 155 tisíc korun. Za rok 2019 odhalili v této oblasti 21 porušení a vybrali na kaucích 629 tisíc korun.
 

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama