Dnes je Thursday, 17. 2021. Svátek má Adolf

S opilci za volantem se roztrhl pytel. Policisté načapali v kraji o víkendu tři

Autor: David Kratochvíl - Sunday, 18. 2018, 14.32 hod.

Policejní hlídky od pátku do neděle odhalili v Jihlavě, Humpolci a na Žďársku celkem tři šoféry, kteří neváhali, a sedli za volant pod vlivem alkoholu. Všichni nadýchali pod jedno promile. Přišli o řidičský průkaz. 

V sobotu kolem deváté hodiny ráno na ulici Havlíčkova v Jihlavě zastavili jihlavští policisté osobní automobil Škoda Felicia. Řidičem vozidla byl sedmatřicetiletý muž z Jihlavska.

Policisté u muže při kontrole provedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní a její naměřená hodnota činila 0,40 promile alkoholu. Stejný výsledek vykázalo i opakované měření.

Policisté muži zakázali další jízdu a případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, ze kterého se muž bude zodpovídat před příslušným správním orgánem.

Dalšího policisté zastavili v sobotu kolem půl jedné ráno na ulici Školní v Humpolci osobní automobil Audi, jehož řidičem byl sedmačtyřicetiletý muž.

V rámci silniční kontroly policisté u řidiče provedli odborné měření na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu, které vykázalo pozitivní výsledek. Naměřená hodnota činila 0,35 promile alkoholu.

Také opakované měření bylo pozitivní. Policisté muži na místě zakázali další jízdu a vše zadokumentovali. Sedmačtyřicetiletý muž se bude před příslušným správním orgánem zodpovídat ze spáchání přestupku na úseku dopravy.

Žďárští policisté zastavili v pátek kolem půl deváté ráno v katastrálním území obce Vatín na Žďársku nákladní automobil Avia. Řidičem vozidla byl pětačtyřicetiletý muž z Vyškovska.

V rámci silniční kontroly provedli policisté u řidiče odborné měření na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu, které vykázalo pozitivní výsledek. Naměřená hodnota činila 0,60 promile alkoholu.

Také opakovaná dechová zkouška byla pozitivní. Policisté muži na místě zakázali další jízdu. Případ zadokumentovali jako přestupek na úseku dopravy, kterým se dále bude zabývat příslušný správní orgán.

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama