Dnes je Wednesday, 20. 2021. Svátek má Vendelín

Série tragických nehod v kraji nekončí. Penzistka (90) zemřela u Budišova

Autor: David Kratochvíl - Monday, 3. 2018, 07.48 hod.

Co den, to jedna tragická dopravní nehoda. Na silnicích Vysočiny se postupně umíralo na Žďársku, Pelhřimovsku a v pondělí došlo k úmrtí při nehodě u Budišova na Třebíčsku. 

V sobotu patnáct minut po poledni jsme na integrovaném operačním středisku Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici II/602 u odbočky na účelovou komunikaci k rekreačnímu zařízení u obce Meziříčko na Žďársku.

Došlo zde ke střetu dvou vozidel - osobního vozidla Škoda Octavia a dodávkového vozidla Fiat Ducato. Obě vozidla jela po silnici ve stejném směru jízdy - od Měřína směrem na Jihlavu.

V osobním vozidle cestovaly v době nehody dvě osoby, v dodávkovém vozidle cestovaly tři osoby. Střet vozidel, po kterém byla Škoda Octavia odhozena do levého silničního příkopu, kde vozidlo narazilo do stromu a převrátilo se na střechu, měl fatální následky.

Na místě dopravní nehody zemřel třiapadesátiletý řidič osobního vozidla. Těžce se zranila jeho spolujedoucí, která byla zdravotnickou záchrannou službou převezena do nemocnice v Brně.

V dodávkovém vozidle, které řídil třiatřicetiletý řidič, nebyl nikdo zraněn. Na místo dopravní nehody byl vyslán kompletní výjezd služby kriminální policie a vyšetřování z územního odboru Žďár nad Sázavou.

Vyšetřovatel si na místo přizval také soudního znalce z oboru dopravních nehod. Kriminalisté místo dopravní nehody důkladně ohledali a zadokumentovali.

"Další okolnosti dopravní nehody, stejně jako míra zavinění, jsou předmětem policejního prověřování," říká k tomu krajská mluvčí policie Dana Čírtková. 

U řidiče dodávkového vozidla byla provedena dechová zkouška ke zjištění případné přítomnosti alkoholu s negativním výsledkem. Negativní výsledek měl také provedený test na případnou přítomnost omamných a psychotropních látek.

Řidička v osobáku na Pelhřimovsku zemřela

V neděli 2. září večer krátce po devatenácté hodině jsme na integrovaném operačním středisku Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici I/34 mezi obcemi Rozkoš a Skála na Pelhřimovsku.

Na místo události vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému. Po příjezdu na místo policisté prvotním šetřením zjistili, že se zde čelně střetla dvě osobní vozidla.

Sedmapadesátiletá řidička osobního vozidla Suzuki Ignis projížděla po silnici ve směru od obce Rozkoš. V klesání v pravotočivé zatáčce zřejmě nepřizpůsobila rychlost jízdy a s vozidlem dostala na mokré vozovce smyk, který nezvládla. Poté vyjela do protisměru, kde se čelně střetla s protijedoucím osobním automobilem Škoda Octavia.

Po střetu skončila obě vozidla vozovku. Následky střetu jsou fatální - při dopravní nehodě došlo ke smrtelnému zranění řidičky z osobního vozidla Suzuki, která ve vozidle cestovala sama. Ve druhém vozidle cestovaly v době nehody čtyři osoby, včetně řidiče.

Řidič z osobního vozidla Škoda Octavia byl ošetřen posádkou zdravotnické záchranné služby na místě nehody. Jeho tři spolujezdci museli být se zraněním převezeni do zdravotnických zařízení v Brně a Pelhřimově.

Policisté provedli na místě nehody u řidiče vozidla Škoda Octavia dechovou zkoušku na zjištění případné přítomnosti alkoholu s negativním výsledkem.

Místo dopravní nehody bylo až do půl jedenácté v noci z důvodu vyšetřování a odstraňování následků nehody neprůjezdné. Policisté odkláněli provoz na objízdnou trasu po komunikacích nižších tříd v okolí.

Další okolnosti tragické dopravní nehody jsou předmětem šetření policistů z dopravního inspektorátu Pelhřimov. Během dvou zářijových dnů se v našem kraji jedná již o druhou tragickou dopravní nehodu. Příčinu a okolnosti dopravní nehody policisté prověřují.

V autě zemřela důchodkyně (90)

K pokračování smutné série došlo i v pondělí, kdy  přijali policisté před půl osmou ráno oznámení o dopravní nehodě u obce Budišov na Třebíčsku. Na místo vyjeli ihned zdravotníci, policisté a hasiči.

Při havárii utrpěla zranění řidička vozidla a její spolujedoucí. Řidička byla zdravotnickou záchrannou službou převezena do třebíčské nemocnice. Devadesátiletá spolujedoucí byla transportována do nemocnice v Brně, kde následně zemřela.

Policisté místo dopravní nehody ohledali a zadokumentovali. "Na základě šetření zjistili, že řidička osobního vozidla Citroen v úseku zatáčky vyjela s automobilem ze silnice do příkopu, kde se vozidlo převrátilo," doplnila k tomu policejní komisařka Jana Kroutilová.

 

Příčinu a okolnosti dopravní nehody policisté prověřují.

Foto: ilustrační foto

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama