Dnes je Sunday, 28. 2021. Svátek má René

Silné bouřky a kroupy v kraji udeřily. Hasiči na Vysočině mají plné ruce práce

Autor: David Kratochvíl - Friday, 1. 2018, 19.31 hod.

Silné bouřky doprovázané na mnoha místech i krupobitím dorazily v pátek v průběhu odpoledne na Vysočinu. Jednotky krajských hasičů už zasahovaly u několika desítek událostí. Nejčastěji jde o technickou pomoc při odčerpání vody ze zatopených sklepů. 

Na Jihlavsku hasiči zasahovali v souvislosti s bouřkou kromě krajské metropole také ve Stonařově, Polné, Kněžicích, Brtnici, Dvorcích nebo třeba v mstní části Horní Kosov, kde v ulici S.K. Neumana v průběhu odpoledne museli čerpat vodu ze sklepa s uskladněným zbožím.

Bouře se nevyhnula ani místní části Pávov, kde pozemky jednotlivých majitelů nemovitostí zaplavila voda z polí. "Kdybychom si na vlastní náklady nevybudovali kanál, tak jsem přesvědčený, že máme vodu v baráku," říká otevřeně místní obyvatel Karel Jambor.

Ten redakci krimi-listy.cz poskytl fotodokumentaci, která jasně ukazuje, co bouře během několika desítek minut dokázala kvůli intenzivním dešťovým přeháňkám napáchat. V jednu chvíli mu totiž zaplavila celou zahradu a v místě stála voda. 

"Není to dlouho, byl jsem to kontrolovat a naštěstí voda odtekla pryč a škodu na zahradě žádnou nemám, ale sousedům bouřka zničila například bazén," dodává. 

K vidění byly na mnoha místech také kroupy, které dešťové přeháňky doprovodily například ve Zbilidech. V obci u Větrného Jeníkova šlo ale o kroupy o velikosti přibližně antiperle. Bouře ale zasáhla prakticky celou Vysočinu.

Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu, která varuje před velmi silnými bouřkami až do pátečních 22 hodin.  

Podívejte se na video z Jestřebí a Brtnice na Jihlavsku:

 

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama