Dnes je Monday, 25. 2021. Svátek má Beáta

Smrt na PyroCaru v Přibyslavi: Na akci zemřel starosta dobrovolných hasičů

Autor: David Kratochvíl - Sunday, 19. 2018, 13.17 hod.

K tragické události došlo v sobotu v průběhu odpoledne na letišti v Přibyslavi na Havlíčkobrodsku. Při setkání hasičů a jejich techniky PyroCar, tam náhle skonal dlouholetý starosta dobrovolných hasičů Karel Richter (67).

„S hlubokým zármutkem oznamujeme, že dnes 18. 8. 2018 v odpoledních hodinách náhle zemřel starosta Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Ing. Karel Richter. Čest jeho památce!” potvrdilo informaci  Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska na svém oficiálním webu.

Serveru krimi-listy.cz se ozval svědek události. "Seděl skoro celé odpolede ve VIP zóně. Pak jen řekl, že se mu udělalo zle, že musí ven na vzduch. Prošel akorát druhým stanem k východu a venku se sesunul k zemi. Přivolaní záchranáři už mu ale pomoci nedokázali," uvedl s tím, že na jeho počest pak houkaly sirény ze všech přítomných hasičských aut.

Video přímo z místa tragédie

Richter svůj post naposledy obhájil na celostátním sjezdu Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska  v červenci 2015 v Pardubicích. Starostu SDH měl vykonávat až do skončení mandátu v roce 2020. 

Čtvrté funkční období už ale nedokončí. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, které má přes 358 tisíc členů a 7,677 sborů po celé republice, vedl 18 let.

Foto: mrps2017.cz

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama