Dnes je Monday, 19. 2021. Svátek má Rostislav

Sníh a ledovka svírají Vysočinu. Do příkopu už poslaly sypač i záchranku

Autor: David Kratochvíl - Saturday, 5. 2019, 13.41 hod.

Dopravu po celé Vysočině komplikuje husté sněžení, ledovka a uježděná pokrývka. Na Jihlavsku museli hasiči z příkopu v sobotu v noci vytahovat postupně vůz záchranné služby i sypač. Po celém kraji se stalo kvůli počasí také několik dopravních nehod. Přibližně dvě hodiny stála také dálnice D1.

Nejvytíženější dopravní tepnu v Česku zablokoval v sobotu dopoledne na přibližně dvě hodiny kamion, který havaroval na D1 ve směru na Brno, a to na 125. kilometru.

Problémy ale sněhová kalamita působila prakticky na všech silnicích v kraji. Na Jihlavsku v sobotu okolo půl druhé ráno vyprostit profesionální hasiči z Telče z příkopu ve Staré Říši zapadlý vůz záchranné služby.

Přibližně o dvě hodiny později stejný problém řešily hasičské jednotky z Polné a Jihlavy, když vyjely vyprostit k Nadějovu také zapadlý sypač.

U Červené Hospody na Třebíčsku  v sobotu havarovala řidička s osobním vozidlem. Hasiči ji museli z vozu vyprostit za použití hydrauliky. Poté skončila v péči záchranářů.

Zatím asi nejvážnější nehoda se stala v sobotu U Křižanova na Žďársku, kde  dopoledne osobní vůz do stromu. Nehoda si vyžádala tři zranění. Ke karambolu došlo na komunikaci spojující Křižanov a Pikárec. Vyjela k ní jednotka profesionálních hasičů ze stanice Velké Meziříčí s rychlým zásahovým automobilem a cisternovou automobilovou stříkačkou. 

"Při nehodě se zranily dvě děti a jedna dospělá osoba. Hasiči pomohli zdravotníkům s ošetřením zraněných osob a s jejich transportem do sanitních vozů," doplnila krajská mluvčí hasičů Petra Musilová.

Na havarovaném vozidle hasiči provedli protipožární opatření a místo události technicky zabezpečili. Při nehodě došlo k úniku provozních kapalin, hasiči provedli likvidaci za použití sorbentu.

Foto: HZS Kraje Vysočina

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama