Dnes je Saturday, 27. 2021. Svátek má Xenie

Sníh na Vysočině překvapil řidiče. V průběhu pátku se bouralo napříč krajem

Autor: David Kratochvíl - Friday, 2. 2018, 18.32 hod.

Aktuální počasí opět komplikuje dopravu po celé Vysočině. Čerstvě napadaný sníh, teploty hluboko pod bodem mrazu a čerstvý vítr, řidiče na silnicích zaskočil. Z přehledu událostí krajských profesionálních hasičů vyplývá, že se v průběhu pátečního dne bouralo úplně všude.

Dopravní nehody v souvislosti s počasím se v kraji začaly průběžně objevovat od pátečních sedmi hodin ráno. K prvnímu ohlášenému karambolu došlo v Hrotovicích na Třebíčsku.

Osobní automobil ve městě skončil v příkopu. Nehoda se bohužel neobešla bez zranění. Hasiči museli jednu osobu z auta vyprostit.

Další nehody následně hlásil Havlíčkův Brod, a to v ulici Pražská a U Cihláře.

Kolem sedmé večer se dvě auta srazila ve městě v Masarykově ulici. Pri nehodě se tři osoby zranily. 

V Předíně a Štěměchách na Třebíčsku zase komplikovala dopravu ledovka. Průjezd těmito obcemi byl možný jen se zvýšenou opatrností.

Záchranáři museli vyjet také k nehodě osobního auta v obci Kámen, kde došlo ke zranění jedné osoby. Hasiči následně převrátili vůz zpět na kola a naložili na odtah.

Na Jihlavsku se v průběhu dopoledne bouralo v Suché a Kozlově. Na obou místech se ale vše obešlo bez zranění. Ve Velkém Beranově se ale při nehodě jedna osoba zranila. 

Chvíli před jednou hodinou odpoledne narazilo právě v Kozlově osobní auto do sloupu telefonního vedení, ale nikdo se nezranil.

Napohled asi nejvážnější nehoda se odehrála po obědě v Bězděčíně, který je místní části Batelova. Náklaďák tam narazil do rodinného domu. Nikdo se nezranil.

Foto: Pixabay

 

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama