Dnes je Thursday, 17. 2021. Svátek má Adolf

Sobotní mráz a sníh: Hasiči na Vysočině zasahovali u bouraček a padlých stromů

Autor: David Kratochvíl - Sunday, 18. 2018, 11.16 hod.

Profesionální jednotky hasičů na Vysočině za sebou mají pernou sobotu. V průběhu dne musely v souvislosti s počasím vyjíždět po celém kraji hlavně k dopravním nehodám a vyvráceným stromům. Tady je přehled toho nejdůležitějšího.

Na Jihlavsku se podle přehledu událostí na webu krajských hasičů v průběhu soboty staly hned dvě dopravní nehody. Z toho jedna skončila zraněním dvou členů posádky osobního auta. 

Ke karambolu, který se stal po třetí hodině odpoledne, vyjížděla jednotka profesionálních hasičů v Jihlavě do Brtnické ulice, kde skončilo auto mimo vozovku a při dopravní nehodě se zranily dvě osoby. Hasiči zajistili místo nehody.

O zhruba půl hodiny později se stala dopravní nehoda ve Smrčné u Jihlavy, kde došlo ke střetu osobního auta a kamionu. Karambol se obešel bez zranění. Jednotka profesionálních hasičů z Jihlavy zajistila místo nehody.

Hasiči na Pelhřimovsku museli před polednem vyrazit do Pacova k dopravní nehodě osobáku s jednou zraněnou osobou. Jednotky z Pacova a Pelhřimova místo zajistily, vozidlo vyprostily zpět na komunikaci a naložily na odtah.

Na Havlíčkobrodsku hasiči z Chotěboře a Ždírce nad Doubravou likvidovali nehodu osobního auta se 2´dvěma zraněnými osobami ve Ždírci nad Doubravou v ulici Žďárská po čtvrté hodině odpoledne. Jednotky provedly protipožární opatření a uvolnění komunikace.  

Dopravní nehoda se stala také ve Věži po osmé hodině večer. Tam ale karambol osobního auta obešel bez zranění. 

Na Třebíčsku se stala dopravní nehoda osobního vozidla po deváté večer v Rapoticích. Auto skončilo mimo komunikaci. Záchranka odvezla  zraněnou osobu do nemocnice. Zabezpečení místa nehody provedli hasiči z Náměště nad Oslavou.

V Jaroměřicích nad Rokytnou v Klášterní ulici došlo před devátou večer k požáru sazí v komíně. Ke škodě ale nedošlo, ale hasiči uchránili majetek včasným zásahem za půl milionu korun. 

Na Žďársku likvidovali po druhé hodině odpoledne hasiči požár osobního auta v Blízkově, a to po druhé hodině odpoledne. Příčinou byla technická závada. Škoda byla předběžně odhadnuta na  350 tisíc korun. Hasiči uchránili majetek za dva  miliony korun.

Po páté hodině odpoledne ještě vyjížděli hasiči k dopravní nehodě do Radňovic. V osobním autě se zranila jedna osoba. Jednotky vozidlo zajistily proti požáru, řídily dopravu a auto naložily na odtah. V průběhu dne likvidovaly jednotky ještě pět vyvrácených stromů na různých místech okresu. 

ilustrační foto: Pixabay.com

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama