Dnes je Sobota, 14. prosince 2019. Svátek má Lýdie

Šofér (23) srazil chodce na Žďársku a ujel. Policisté ho rychle vypátrali

Autor: David Kratochvíl - Pondělí, 12. srpna 2019, 10.38 hod.

Tragická dopravní nehoda se stala v neděli krátce po pátého hodině ráno mezi Bohdalovem a Chroustovem na Žďársku. Řidič srazil chodce a z místa nehody ujel, policisté ho brzy vypátrali. Chodec střet s autem nepřežil.

V neděli 11. srpna krátce po páté hodině ranní přijali policisté na integrovaném operačním středisku oznámení o nálezu muže, který ležel bez známek života na silnici III. třídy mezi obcemi Bohdalov a Chroustov na Žďársku.

Na místo byla vyslána nejbližší policejní hlídka. Z prvotního ohledání místa bylo zřejmé, že muže srazilo zatím nezjištěné, zřejmě osobní vozidlo, a jeho řidič z místa dopravní nehody ujel.

Okamžitě se rozjelo rozsáhlé pátrání s cílem co nejrychleji vypátrat vozidlo, které mělo účast na dopravní nehodě a co nejrychleji ustanovit jeho řidiče. Místo dopravní bylo uzavřeno a policisté prostor důkladně ohledávali a zajišťovali stopy, které by jim mohly pomoci při pátrání po vozidle, které chodce srazilo.

Na místo byl k pátrání vyslán také policista se služebním psem. Policisté si na základě zajištěných stop vytipovali možnou značku vozidla a začali s důkladným šetřením.

Ještě včera v dopoledních hodinách se jim podařilo vypátrat podezřelé vozidlo a ustanovit osobu, která auto nad ránem s největší pravděpodobností řídila.

Osobní vozidlo značky Nissan Primera jsme zajistili pro potřeby jeho důkladného ohledání. Současně kolem desáté hodiny dopoledne policisté zadrželi v místě bydliště třiadvacetiletého muže, který je důvodně podezřelý, že vozidlo řídil.

Policisté u muže provedli dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl pozitivní – 0,60 promile alkoholu v dechu. U muže bylo zajištěno lékařské vyšetření spojené s odběrem krve.

Zadrženého muže jsme umístili do policejní cely a budu probíhat další úkony v trestním řízení. "Další podrobnější informace k tomuto případu nebudeme v současné době sdělovat," doplnila krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Případ si převzali kriminalisté z oddělení obecné kriminality služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Žďár nad Sázavou, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti.

Foto: Ilustrační

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama