Dnes je Středa, 21. srpna 2019. Svátek má Johana

Šofér (38) ujížděl v Jihlavě před policií, pak nadýchal přes čtyři promile

Autor: David Kratochvíl - Čtvrtek, 11. dubna 2019, 14.52 hod.

Muže, který řídil vozidlo s více než čtyřmi promile alkoholu, odhalili policisté večera v Jihlavě. Osmatřicetiletý řidič skončil na protialkoholní záchytné stanici, je podezřelý ze spáchání trestného činu a přestupků.

Ve středu 10. dubna si policejní hlídka po sedmé hodině večer všimla podezřelé jízdy vozidla Volvo, které se policisté rozhodli zastavit a provést kontrolu.

Dávali proto pokyn k zastavení zvukovým a světelným znamením, na které ale řidič automobilu nereagoval a místo toho pokračoval zrychlenou jízdou ve směru od ulice Tovární k ulici U Koželuhů.

Na ulici U Dvora policisté vozidlo zastavili. Řidič i nadále odmítal spolupracovat a v automobilu se uzamkl. Po opakovaných výzvách odemkl a policisté muže zajistili. Doklady nutné pro řízení a provoz vozidla u sebe řidič neměl.

Policisté provedli u muže dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 4,29 promile alkoholu. Také opakované zkoušky u něho ukázaly hodnoty přes čtyři promile alkoholu.

Opilého muže policisté odvezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Dále zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a případ dále prověřují.

"Řidič je podezřelý také ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku a přestupků na úseku dopravy, které policisté šetří," vysvětlila jihlavská policejní komisařka Jana Kroutilová. 

Foto: Ilustrační

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama