Dnes je Středa, 21. srpna 2019. Svátek má Johana

Šofér Audi měl na Jihlavsku pozitivní test na drogy. Za volantem neměl co dělat

Autor: David Kratochvíl - Neděle, 24. února 2019, 14.43 hod.

Krajští policisté z oddělení silničního dohledu prováděli v pátek 22. února dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu. Kolem čtrnácté hodiny odpolední kontrolovali na silnici II/602 na Jihlavsku osobní vozidlo Audi S8, které řídil muž, který na místě nepředložil řidičský průkaz.

Policisté vyzvali řidiče k předložení dalších dokladů potřebných k řízení a provozu vozidla. Lustrací v příslušných systémech policisté zjistili, že třiadvacetiletému řidiči byl na základě rozhodnutí Magistrátu hlavního města Praha vysloven loni v říjnu zákaz řízení motorových vozidel v délce šesti měsíců pro všechny skupiny a na základě rozhodnutí Magistrátu města Jihlava mu byl vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel v délce šesti měsíců pro všechny skupiny, a to do července letošního roku.

Řidič tedy pozbyl řidičské oprávnění a má vysloveny dva platné zákazy řízení všech motorových vozidel. Při kontrole vzniklo podezření, že řidičova schopnost k řízení je ovlivněna jinou návykovou látkou a z tohoto důvodu u něho policisté provedli orientační test na přítomnost jiných návykových látek s pozitivním výsledkem.

Policisté ho vyzvali k lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, které na místě odmítl. Policisté muži zakázali další jízdu. Ve věci zahájili policisté úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a sdělili mu podezření z výše uvedeného přečinu.

"Věc policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení," doplnila krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama