Dnes je Tuesday, 3. 2021. Svátek má Miluše

Šofér cestoval Jihlavou opilý i přesto, že měl až do února uložený zákaz řízení

Autor: David Kratochvíl - Thursday, 24. 2018, 11.54 hod.

Za volantem neměl až do února příštího roku, přesto si šofér (49) v Jihlavě klidně sedl za volant. Policisté ho zastavili a navíc zjistili, že je opilý. Nadýchal skoro 1,5 promile.

Policisté z obvodního oddělení v Jihlavě prováděli v rámci běžného výkonu služby dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu. Ve středu 23. května v odpoledních hodinách - kolem sedmnácté hodiny - kontrolovali na ulici Zrzavého v Jihlavě osobní motorové vozidlo Renault Master.

Policisté vyzvali řidiče k předložení dokladů potřebných k řízení vozidla a dokladů nezbytných k provozu vozidla. Policisté při kontrole zjistili, že za volantem sedí muž, který má vyslovený na základě rozhodnutí Magistrátu města Jihlava zákaz řízení všech motorových vozidel, a to až do února příštího roku.

Při dopravní kontrole vzniklo podezření, že je schopnost řidiče k řízení ovlivněna alkoholem, a proto byl na místě vyzván k podrobení se dechové zkoušce. Její výsledek byl pozitivní - 1,36 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledek měly také opakované dechové zkoušky - 1,49 a 1,49 promile alkoholu v dechu.

Policisté devětačtyřicetiletého řidiče vyzvali k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve, které bezdůvodně odmítl. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinů maření výkonu úředního rozhodnutí a ohrožení pod vlivem návykové látky.

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama