Dnes je Úterý, 26. ledna 2021. Svátek má Zora

Šofér jihlavské společnosti zpronevěřil, co se dalo. Škoda je v desítkách tisíc

Autor: David Kratochvíl - Úterý, 21. května 2019, 22.26 hod.

Policejní komisař zahájil trestní stíhání muže (23) z Mladoboleslavska, který byl obviněn ze spáchání přečinu zpronevěry, přičemž činem byla způsobena větší škoda. 

Muž byl zaměstnán u jihlavské společnosti jako řidič v mezinárodní dopravě. Měl svěřené vozidlo a také platební kartu, která byla určena pouze k placení za natankované pohonné hmoty, mýtného a dálničních známek.

Muž ale platební kartou vybíral v bankomatech peníze, které používal pro svoji potřebu. Dále na čerpacích stanicích odebíral benzín, i když je firemní vozidlo provozované na naftu.

Navíc muž ještě v pražské provozovně nechal zastavit autochladničku ze svěřeného automobilu, ve stanovené lhůtě ji nevyzvedl, ani neprodloužil zástavní lhůtu, a autochladnička byla prodána.

Finanční hotovost získanou zastavením si muž nechal a peníze použil pro svoji potřebu. Škoda, kterou způsobil, se vyšplhala téměř až k šedesáti tisícům korun.

Letos v lednu přijali policisté oznámení o zpronevěře a případ začali prověřovat kriminalisté oddělení hospodářské kriminality. Shromáždili důkazy a na jejich základě poté zahájili trestní stíhání muže. Případ kriminalisté dále vyšetřují.

"Vzhledem k výši škody hrozí obviněnému muži trest odnětí svobody až na pět let," doplnila jihlavská policejní komisařka Jana Kroutilová.

FOTO: ILUSTRAČNÍ

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama