Dnes je Monday, 19. 2021. Svátek má Rostislav

Šofér, který na přechodu v Jihlavě srazil a zranil ženu, byl opilý. Přišel o řidičák

Autor: David Kratochvíl - Friday, 25. 2018, 12.43 hod.

Řidič (49), který ve čtvrtek ráno srazil na přechodu pro chodce ženu, byl opilý. Při dechové zkoušce nadýchal bezmála promile. Žena při střetu utrpěla zranění, skončil a v nemocnici. Šofér přišel o řidičák. 

Policisté integrovaného operačního střediska přijali ve čtvrtek patnáct minut po sedmé hodině ranní oznámení o dopravní nehodě, která se stala na místní komunikaci na ulici Polenská v Jihlavě.

Devětačtyřicetiletý řidič s osobním vozidlem Ford Fusion projížděl po ulici ve směru jízdy od Heroltic na Jihlavu a ohrozil nezletilou chodkyni přecházející silnici po přechodu pro chodce.

Došlo ke střetu vozidla s chodkyní. Při střetu dívka utrpěla zranění a musela být převezena vozidlem zdravotnické záchranné služby do zdravotnického zařízení.

Policisté provedli na místě dopravní nehody řidiče dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl pozitivní - 0,6 promile alkoholu v dechu. Při opakovaném měření byly hodnoty také pozitivní - 0,96 promile alkoholu v dechu a 0,9 promile alkoholu v dechu.

Řidiče policisté vyzvali k provedení lékařského vyšetření spojeného s odběrem krve, kterému se podrobil. "Řidiči na místě dopravní nehody policisté zadrželi řidičský průkaz," doplnila k tomu krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.   Další okolnosti dopravní nehody šetří policisté z dopravního inspektorátu Jihlava.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama