Dnes je Tuesday, 3. 2021. Svátek má Miluše

Soud mladým podvodníkům s mobily z Jihlavska prodloužil pobyt ve vězení

Autor: David Kratochvíl - Monday, 14. 2018, 08.29 hod.

Podvodní prodejci značkové elektroniky z Jihlavska si pobyt ve vězení prodlouží pravomocně o další rok. Zákazníky obrali celkem o statisíce korun.

Kauza rozsáhlého internetového podvodu po necelých dvou letech u soudu definitivně končí. Mladíci Dominik Kalina (22) z Měšína na Polensku a Filip Šoula (24) z Jihlavy dokázali, než skončili ve vazbě, a následně ve vězení, obrat celkem 166 lidí dohromady o skoro 600 tisíc korun.

Okresní soud v Jihlavě se ale tentokrát zabýval jen jejich pokračující trestnou činností – zločinem podvodu. Od března 2015 v průběhu roku měli dokázat od důvěřivců postupně vylákat víc než 313 tisíc korun.

Jak to udělali? Mladíci se rozhodli nabídnout ke koupi zájemcům za výhodnou cenu přes inzertní internetový portál značkový mobil Iphone 5S, v různých variantách MacBook, nebo herní konzoly.

Když ale poškození zaslali na jejich bankovní účty požadované zálohy na populární přístroje, neviděli už ani objednané zboží, ani svoje finanční prostředky.

Nakonec za to inkasovali přísnější souhrnný trest. V praxi to znamená, že předchozí rozsudky pozbyly platnosti. Soud je vyhlášením souhrnného trestu zrušil.

Kalina inkasoval celkově tři a půl roku a Šoula tři roky. Rozsudek je pravomocný. Oba dva obžalovaní se totiž minulou středu po vynesení rozhodnutí vzdali práva na odvolání.

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama