Dnes je Tuesday, 3. 2021. Svátek má Miluše

Sparťanští ultras míří do Jihlavy. Policie je kvůli pátečnímu fotbalu v pozoru

Autor: David Kratochvíl - Thursday, 10. 2018, 18.48 hod.

Strážci zákona v souvislosti s pátečním fotbalovým utkáním Jihlavy se Spartou hlásí stav nejvyšší pohotovosti. Policisté si totiž utkání 28. kola první fotbalové ligy vyhodnotili jako rizikové a chystají proto na tento duel rozsáhlá bezpečnostní opatření.

Do Jihlavy míří na páteční duel stovky fanoušků pražského klubu. Oběma týmům jde o hodně. Zatímco Jihlava si může prakticky definitivně zajistit prvoligovou příslušnost pro příští soutěžní ročník, Letenští si další bodovou ztrátu na půdě soupeře v honbě za třetím místem nemohou dovolit.

Přitom minulý zápas na stadionu v Jiráskově ulici skončil překvapivou výhrou domácích 1:0. Stejně jako minulý duel, bude i ten nadcházející pod drobnohledem strážců zákona.  

Policisté budou situaci monitorovat před utkáním, během něj i po jeho skončení. „Prioritou policistů Krajského ředitelství policie kraje Vysočina bude dohlížet před začátkem utkání na bezproblémový příjezd a poté příchod fanoušků pražského týmu do sektoru hostí. Musíme zajistit, aby nedošlo k žádným vzájemným střetům mezi fanoušky obou mužstev. V lokalitě kolem fotbalového stadionu bude naším prvořadým úkolem zabezpečit bezpečnost, veřejný pořádek a ochránit zdraví a majetek občanů,“  doplnil k tomu pro úplnost mluvčí krajských policistů David Linhart.

Do akce budou nasazeni také dopravní policisté. „Dopravní policisté budou mít především na starosti dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu v nejbližším okolí stadionu. V případě, že to bude vzniklá dopravní situace vyžadovat, budou policisté na křižovatkách v okolí stadionu regulovat provoz. Naší pozornosti neujdou ani parkoviště a místa určená k parkování vozidel,“ doplňuje mluvčí. 

Na místě budou také členové krajského antikonfliktního týmu. Na pořádek v průběhu utkání budou dohlížet i strážníci městské policie.  Na stadionu by ale mohl být přece jen klid. Hostující klub v průběhu čtvrtečního odpoledne na svém webu informoval, že disciplinární komise Ligové fotbalové asociace uložila AC Sparta Praha za nesportovní chování fanoušků při výjezdech v Plzni a na Baníku (použití těžké pyrotechniky, poškození vybavení stadionu – ničení sedadel) pokutu ve výši 150.000 Kč a podmínečný zákaz výjezdu na jedno utkání.

V praxi to znamená, že pokud by došlo k prohřeškům příznivců Sparty  v Jihlavě, bude zápas posledního kola na Bohemians odehrán bez přítomnosti diváků v sektoru Sparty.

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama