Dnes je Sunday, 13. 2021. Svátek má Antonín

Šprýmař otočil značku označující konec Nového Hubenova o zhruba 90 stupňů

Autor: David Kratochvíl - Tuesday, 20. 2018, 17.48 hod.

O tom, že spoléhat se na dopravní značení nemusí být vždy to nejlepší, se teď mohou přesvědčit řidiči, kteří projíždějí  Novým Hubenovem na Jihlavsku ve směru od Dušejova na Jihlavu. Neznámý šprýmař totiž otočil dopravní značku, která označuje konec obce, o 90 stupňů. Víska tak vlastně nikdy nekončí.
 

Řidičům se naskytne nevídaná situace, protože do obce ve směru od Jihlavy vjíždějí a ve stejném okamžiku ji v druhém jízdním pruhu podle pootočeného značení vlastně neopouštějí. 

"Už je to takhle několik dní. Jezdím denně tudy do Jihlavy do práce, tak jsem si toho všiml. Nikdo s tím ale nic nedělá, tak jsem upozornění poslal vám," říká Vladimír Novák z Pelhřimovska. 

Pro něj osobně to změna žádná není, protože už ví, kde je konec obce. "Ti šoféři, kteří tu ale nejezdí moc často, se buď musí podívat doprava, aby se ujistili, že Nový Hubenov opravdu končí, a nebo musí pokračovat dál asi padesátkou," dodává k tomu. 

V daném místě už  přitom mohou řidiči zvýšit rychlost z 50 na 70 km/h, protože ještě několik stovek metrů platí omezení rychlosti. Teprve pak mohou jet mimo obec už běžných 90 km/h.
 

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama