Dnes je Tuesday, 18. 2021. Svátek má Nataša

SPZku šifroval na dálnici D1 obalem od lentilek

Autor: David Kratochvíl - Tuesday, 15. 2020, 09.57 hod.

Na agresivní a nebezpečnou jízdu řidiče (37) superbu na D1 upozornili policisty v pátek odpoledne ostatní řidiči. Státní poznávací značku měl zakrytou obalem od lentilek. 

Na jízdu agresivního řidiče ve Škodě Superb asi na dálnici D1 ve směru na Brno hned tak nezapomene řada šoférů jedoucí stejnou cestou. V pátek  11. září odpoledne proto začali volat na tísňovou linku  policistů a na piráta hojně upozorňovala. Vše se dělo okolo 82. kilometru. 

Jedna z hlídek si na průjezd vozidla počkala na 90. kilometru a zastavila jej na parkovišti na 95,8 km ve směru na Brno. Ve vozidle cestoval sám.

Policisté vozidlo důkladně ohledali a zjistili, že na zadních dveřích zavazadlového prostoru v plastovém rámečku, kde je umístěna registrační značka, je zastrčený papírový obal od bonbónů.

„Tím byla podstatně snížena čitelnost tabulky s registrační značkou. Tento papírový obal byl do rámečku pevně zastrčený, takže bylo vyloučeno, aby se za plastový rámeček dostal samovolně během jízdy vozidla,“ vysvětlila k tomu krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Řidič se tak dopustil dopravního přestupku, který ale nebylo možné vyřešit na místě uložením pokuty. Přestupek policisté zadokumentovali a odevzdali k projednání příslušnému správnímu orgánu.

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama