Dnes je Sobota, 27. února 2021. Svátek má Alexandr

Stop telefonování s mobilem u ucha. Nepozornost v autě zabíjí, tvrdí policisté

Autor: David Kratochvíl - Neděle, 1. července 2018, 10.23 hod.

Policisté v sobotu dohlíželi v Čížově u Jihlavy na to, jestli šoféři za volantem netelefonují s mobilem u ucha. Dělo se tak v rámci  celorepublikové kampaně s názvem „Nepozornost zabíjí.“

Krajští policisté  se v sobotu  ve spolupráci s krajskou koordinátorkou BESIPu zapojili do celorepublikové kampaně s názvem „Nepozornost zabíjí“, která je zaměřena na řidiče používající hovorové zařízení při řízení vozidla. Akce se konala dnes od 12.00 - 15.00 hodin v obci Čížov u frekventované silnice I/38. Řidiči dostali reflexní vestu s logem kampaně. 

Cílem kampaně je upozornit řidiče, že telefonování nebo psaní SMS zpráv při řízení vozidla patří mezi časté přestupky, kvůli kterým vzniká celá řada dopravních nehod. Řidič, který při řízení motorového vozidla používá mobilní telefon a nevěnuje se plně řízení, je nebezpečný nejenom sám sobě, ale i pro ostatní účastníky silničního provozu.

Navíc se osoba, která řídí vozidlo a při řízení v ruce drží hovorové zařízení, se vždy dopouští protiprávního jednání, a to přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.

"V případě, že policisté u řidiče takovéto jednání zjistí, mohou mu na místě v příkazním řízení uložit pokutu až do výše jednoho tisíce korun. V případě správního řízení je tato sankce ještě vyšší. V obou případech se přestupci do karty řidiče připisují dva trestné body," vysvětluje krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. 
 

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama