Dnes je Thursday, 17. 2021. Svátek má Adolf

Střelba v Automotive Lighting: Souhrn toho, co o při mezi Čechy od pátku víme

Autor: David Kratochvíl - Saturday, 17. 2018, 07.38 hod.

Střelba v jihlavském podniku Automotive Lighting se odehrála v pátek okolo druhé hodiny odpoledne. Od té doby se k případu objevila řada nových informací. Redakce krimi-listy.cz je nyní zveřejňuje v uceleném souhrnu tak, jak postupně přicházely na světlo světa. 

Střelbu v jihlavské společnosti Automotive Lighting měli policisté nahlášenou v pátek okolo druhé hodiny. Na místo okamžitě vyrazilo několik hlídek. Informaci, že se událost odehrála právě v areálu této společnosti, ale policie oficiálně nepotvrdila. 

Stejně tak to, že střelec (43) použil k řešení konfliktu s druhým Čechem (41) plynovou pistoli, kterou policisté na místě činu zajistili.  O dva roky mladšího muže střelec zasáhl do oblasti hlavy. Nedošlo však k žádnému vážnému zranění. Záchranka ho odvezla do nemocnice.

Podařilo se nám zjistit, že postřelený muž byl zraněn  jen lehce v obličeji. "Jde spíš o podráždění, ale dá se to specifikovat jako lehké zranění," uvedl pro redakci krimi-listy.cz důvěryhodný zdroj. 

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu výtržnictví. Případ v současné době prověřují.  Zraněný jednačtyřicetiletý muž, který byl transportován po incidentu do nemocnice, byl po ošetření propuštěn.

"Třiačtyřicetiletý muž, který zřejmě použil plynovou pistoli, měl rovněž zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření bez nutnosti hospitalizace. Průběh a okolnosti incidentu jsou předmětem dalšího prověřování," řekla k tomu Miláčková. 

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama