Dnes je Sobota, 15. srpna 2020. Svátek má Hana

To byla rychlost! Policisté už mají mladíky, co v Jihlavě skákali po autech

Autor: David Kratochvíl - Středa, 8. ledna 2020, 11.55 hod.

Jen pár hodin po zveřejnění videozáznamu stačilo k tomu, aby veřejnost pomohla policistům identifikovat mladíky, co v Rantířovské ulici v Jihlavě skákali v prosinci po autech. Způsobená škoda přesáhla sto tisíc korun. Spolumajitel autosalónu, před kterým byla auta vystavena, nechtěl událost komentovat. 

"Ze strany veřejnosti jsme získali důležitý poznatek a na základě dalšího šetření policistů se podařilo zjistit totožnost všech tří mladíků. Po mladých mužích tak již v současné době nepátráme," doplnila jihlavská policejní komisařka Jana Kroutilová. Případ policisté dále prověřují a provádějí nezbytné úkony trestního řízení.

K poškození vozidel došlo na začátku prosince v ulici Rantířovská. Kolem půlnoci procházeli po ulici tři mladí muži, kteří na ploše před budovou postupně všichni vyskočili na jedno ze zaparkovaných vozidel a pak přeskakovali na střechy dalších vedle stojících automobilů, vše ještě zopakovali. Na poškozených vozidlech byla škoda vyčíslena na více než sto tisíc korun.

Následně přijali policisté trestní oznámení a případ začali prověřovat. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu poškození cizí věci. Policisté provedli důkladné šetření za účelem zjištění maximálního množství informací důležitých pro objasnění případu. Vzhledem k tomu, že na počátku nebylo jasné, kdy k poškození vozidel vlastně došlo, museli policisté vyhodnotit rozsah několika dní kamerových záznamů. Případ dále prověřovali, shromažďovali a vyhodnocovali získané poznatky.

Na základě náročného šetření se policistům podařilo zjistit kdy a za jakých okolností k poškození vozidel došlo.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama