Dnes je Středa, 21. srpna 2019. Svátek má Johana

Tragédie u Náměště: Řidič auta zřejmě motorkáře přehlédl při odbočování

Autor: David Kratochvíl - Úterý, 26. února 2019, 12.17 hod.

K tragické dopravní nehodě došlo v pondělí krátce před jednou hodinou odpoledne u Náměště nad Oslavou  u odbočky na Okarec na Třebíčsku. Po srážce s osobním autem na místě zemřel motorkář. Vůz i motorka po karambolu začaly hořet. 

Dvaačtyřicetiletý řidič vozidla VW Caddy projížděl po silnici ve směru jízdy od obce Náměště nad Oslavou k obci Vladislav. Při odbočování vlevo na účelovou komunikaci vedoucí k tamní restauraci zřejmě přehlédl motocykl, který jel v opačném směru jízdy.

Došlo ke střetu vozidla a motocyklu. Jednatřicetiletý řidič motocyklu utrpěl při dopravní nehodě zranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehl.

Řidič vozidla utrpěl při dopravní nehodě lehké zranění, se kterým byl na místě ošetřen ve vozidle zdravotnické záchranné služby a následně převezen do zdravotnického zařízení.

Po dopravní nehodě začalo vozidlo VW Caddy i motocykl hořet. Policisté provedli na místě dopravní nehody u řidiče vozidla dechovou zkoušku s negativním výsledkem.

Místo dopravní nehody zůstalo po nehodě neprůjezdné a policisté odkláněli provoz na komunikace nižších tříd v okolí. Na místo nehody vyjel k jejímu zadokumentování a šetření okolností střetu kompletní výjezd služby kriminální policie a vyšetřování z územního odboru Třebíč.

Na místě dopravní nehody byl přítomen soudní znalec z oboru dopravy. Obě vozidla byla zajištěna pro potřeby znaleckého zkoumání. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda v celkové výši přesahující částku 515.000 korun.

"Případ tragické dopravní nehody si k dalšímu prověřování převzali kriminalisté z odboru obecné kriminality. V letošním roce se jedná v Kraji Vysočina o první dopravní nehodu, při které zemřel motocyklista," uvedla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Foto: HZS Kraje Vysočina

 

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama