Dnes je Saturday, 27. 2021. Svátek má Xenie

Tragédie v Jihlavě: Šofér (65) nezabrzdil tatrovku, ta ho srazila pod přívěs

Autor: David Kratochvíl - Sunday, 27. 2018, 07.57 hod.

K tragédii došlo v pátek hodinu po poledni v areálu jedné z firem v Jihlavě. Řidič (65) dostatečně nezabezpečil Tatru, která ho následně srazila pod kola přívěsu, který chtěl k vozu připojit. Svým zraněním na místě podlehl.

V pátek 25. května před třináctou hodinou jsme na integrovaném operačním středisku Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali oznámení o vážné dopravní nehodě, která se stala na účelové komunikaci v areálu firmy v Jihlavě.

Pětašedesátiletý řidič nákladního vozidla Tatra zastavil s vozidlem před přívěsem, který chtěl k nákladnímu vozidlu připojit. Před vystoupením z nastartovaného vozidla toto vozidlo dostatečně nezabezpečil proti samovolnému pohybu.

Když začal manipulovat s přípojným zařízením mezi vozidlem Tatra a přívěsem, došlo k pohybu jízdní soupravy, která řidiče srazila na zem pod kola přívěsu. Muž utrpěl těžké zranění, kterému podlehl, to i přes okamžitou první pomoc poskytnutou na místě.

Jízdní souprava poté narazila do stojícího nákladního vozidla tovární značky Scania a návěsem, které stálo před ním.

"Další okolnosti tragické události jsou předmětem šetření policistů z dopravního inspektorátu Jihlava," vysvětlila k tomu krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Foto: Ilustrační foto

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama