Dnes je Středa, 21. srpna 2019. Svátek má Johana

Tragická dopravní nehoda u Vílance. Po střetu s Audi zemřeli dva lidé ve felicii

Autor: David Kratochvíl - Sobota, 30. března 2019, 07.21 hod.

K tragické dopravní nehodě došlo v pátek před půl desátou večer mezi Čížovem a Vílancem na Jihlavsku. Po střetu dvou vozidel zemřeli na místě dva cestující ze Škody Felicie, šofér Audi byl převezen se zraněním do nemocnice v Jihlavě.

 Pětadvacetiletý řidič osobního motorového vozidla Audi RS 3 jedoucí ve směru jízdy od obce Čížov k obci Vílanec v levotočivé zatáčce přejel do protisměrného jízdního pruhu, kde došlo k čelnímu střetu s osobním motorovým vozidlem Škoda Felicia, jehož řidič jel v opačném směru jízdy.

Následky nehody jsou fatální. V osobním vozidle Škoda Felicia zemřel třiapadesátiletý řidič a jeho čtyřiadvacetiletý spolujezdec. Řidič vozidla Audi, který cestoval ve vozidle sám, utrpěl zranění, se kterým musel být přepraven do zdravotnického zařízení v Jihlavě.

U řidiče Audi byla provedena na místě nehody dechová zkouška s negativním výsledkem. 

Na místě nehody zasahovaly všechny složky integrovaného systému. Silnice byla po dopravní nehodě několik hodin zcela uzavřena a řidiče odkláněli vozidla na objízdné trasy.

Na místo byl vyslán kompletní výjezd služby kriminální policie vyšetřování územního odboru Jihlava a soudní znalec z oboru dopravy. věc dopravní nehody si k dalšímu prověřování převzali na místě jihlavští kriminalisté. Obě havarovaná vozidla byla zajištěna pro účely trestního řízení.

"Při nehodě vznikla hmotná škoda na vozidlech v celkové částce dosahující téměř 800.000 korun.  Další okolnosti této tragické dopravní nehody jsou předmětem šetření," doplnila krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. 

Foto: Ilustrační foto

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama