Dnes je Tuesday, 18. 2021. Svátek má Nataša

Tragická nehoda čtyř aut u Rančířova. Řidič dodávky na místě střetu zemřel

Autor: David Kratochvíl - Monday, 14. 2020, 14.41 hod.

K tragické dopravní nehodě došlo v pondělí před polednem u Rančířova na Jihlavsku. Na hlavním silničním tahu Jihlava – Znojmo se střetla čelně dodávka s nákladním vozidlem. Účast na karambolu měla ale celkem hned čtyři vozidla.

„Bilance havárie je bohužel tragická. Řidiče dodávky již nebylo možné zachránit a svým vážným zraněním na místě události podlehl. Druhou osobu, řidiče kamionu, transportovali zdravotníci s lehčím zraněním na urgentní příjem Nemocnice Jihlava,“ doplnil mluvčí krajských záchranářů Petr Janáček.

Krajská policejní mluvčí Dana Čírtková upřesnila, že účast na nehodě mají čtyři vozidla – dvě nákladní, jedno dodávkové a jedno osobní.

Čelní střet mezi dodávkovým vozidlem a nákladním vozidlem převážejícím na přepravníku auta má fatální následky. Řidiči dodávkového vozidla utrpěl vážná zranění, kterým podlehl, řidič nákladního vozidla utrpěl lehké zranění, se kterým byl přepraven do zdravotnického zařízení,“ uvedla.

Řidiči zbývajících dvou vozidel, která byla při nehodě poškozena, zranění neutrpěli. Silnice je zcela neprůjezdná a policisté odklánějí provoz v obou směrech před Brtnici.

Tato objízdná trasa je ale určena pouze pro osobní vozidla. Řidiči nákladních vozidle musí zůstat na silnici I/38 nebo pro tranzit s předstihem volit jinou trasu.

V Jihlavě policisté doporučují řidičům nákladních vozidel využít dálnici D1 a pokračovat přes Velké Meziříčí. Silnice bude z důvodu šetření příčin dopravní nehody a odstraňování následků zcela neprůjezdná zřejmě několik hodin.

Foto: PČR

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama