Dnes je Středa, 25. listopadu 2020. Svátek má Kateřina

Tragická nehoda na dálnici u Jihlavy. Srážku čtyř aut nepřežil jeden cestující

Autor: David Kratochvíl - Pátek, 8. června 2018, 10.02 hod.

Tragická nehoda se stala v pátek po druhé hodině v noci na 111. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno. U Jihlavy se střetla čtyři vozidla. Jeden člověk srážku nepřežil, další byl zraněn vážně. Dálnice stála do půl osmé ráno.

Na 111. kilometru dálnice ve směru jízdy na Brno se srazila čtyři vozidla – tři dodávková vozidla a jeden tahač s návěsem. Dvě vozidla řídili cizí státní příslušníci.

Osmapadesátiletý řidič jednoho z dodávkových vozidel na místě zemřel. Pětadvacetiletý řidič dalšího dodávkového vozidla  - jednalo se o cizince - byl s těžkým zraněním transportován do nemocnice v Brně.

Zbývající dva řidiči vyvázli z nehody bez zranění. Na místo tragické nehody vyjeli okamžitě po oznámení policisté z dálničního oddělení Velký Beranov. K ohledání místa a havarovaných vozidel byl na místo vyslán výjezd služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Jihlava.

Případ si na místě převzal vyšetřovatel z oddělení obecné kriminality SKPV územního odboru Jihlava. Další okolnosti tragické nehody, stejně jako míra zavinění, jsou předmětem policejního prověřování.

"Provoz na dálnici ve směru na Brno byl zcela zastaven, policisté odkláněli provoz na objízdné trasy, kde se vytvářely kolony. Krátce před půl osmou ráno se podařilo provoz v místě plně obnovit," doplnila krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama