Dnes je Čtvrtek, 9. července 2020. Svátek má Drahoslava

Tragická nehoda na Jihlavsku. Šofér v osobáku nepřežil střet s kamionem

Autor: David Kratochvíl - Pondělí, 20. ledna 2020, 17.31 hod.

Při tragické dopravní nehodě, která se stala za křižovatkou na Tři Věžičky směrem z Jihlavy na Havlíčkův Brod, zemřel po střetu s náklaďákem řidič osobního vozu. 

 Jihlavští profesionální hasiči, policisté a záchranáři zasahovali v pondělí 20. ledna u tragické dopravní nehody osobního a nákladního vozidla na komunikaci I/38 za křižovatkou na Tři Věžičky.

Hlášení o dopravní nehodě přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina v 08.15 hodin. Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Jihlava s rychlým zásahovým automobilem a cisternovou automobilovou stříkačkou.

Při nehodě přišel o život řidič osobního vozidla. Hasiči provedli na havarovaných vozidlech protipožární opatření a místo události technicky zabezpečili.

Provoz na komunikaci byl v místě nehody uzavřen. Při nehodě došlo k úniku přibližně 200 litrů nafty na komunikaci. Hasiči únik zlikvidovali speciálním sorbentem.

„Příčina, průběh a veškeré okolnosti dopravní nehody jsou předmětem policejního vyšetřování,“ doplnila krajská mluvčí hasičů Petra Musilová. Na místo ihned vyjely dvě posádky záchranářů, včetně lékaře.

„Následky jsou bohužel fatální. Jedna osoba utrpěla vícečetná poranění, kterým podlehla ještě před příjezdem posádek. Záchrana již nebyla možná a zasahující lékař mohl pouze konstatovat smrt,“ uvedl mluvčí krajských záchranářů Petr Janáček.

Foto: Ilustrační foto

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama