Dnes je Pátek, 3. dubna 2020. Svátek má Richard

Tragická nehoda v Nové Říši. Mladík narazil do tarasu. Zemřel v nemocnici

Autor: David Kratochvíl - Neděle, 5. ledna 2020, 09.25 hod.

K tragické dopravní nehodě došlo v sobotu večer v Nové Říši na Jihlavsku. Řidič (22) ve volkswagenu ve směru do centra městyse od Telče smyk a narazil do betonového tarasu u domu. Vůz se převrátil. Nepřipoutaný mladík svým zraněním podlehl po převozu v brněnské nemocnici. 

Policisté integrovaného operačního střediska Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali v sobotu 4. ledna krátce po osmnácté hodině oznámení o dopravní nehodě, která se stala na sinici II/112 v obci Nová Říše.

Dvaadvacetiletý řidič s osobním vozidlem Volkswagen projížděl po silnici ve směru od Telče a jel směrem do centra obce. Dvaadvacetiletý řidič zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy především povaze a stavu vozovky a z dosud nezjištěných příčin dostal s vozidlem smyk.

"Vyjel s vozidlem vpravo mimo komunikaci, kde narazil do betonového tarasu u domu a poté se vozidlo převrátilo," uvedla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. 

Při dopravní nehodě si řidič přivodil těžká zranění a byl v ohrožení života z místa dopravní nehody převezen do nemocnice v Brně. Při převozu svým zraněním podlehl. V osobním vozidle cestoval v době dopravní nehody sám.

Dechová zkouška vzhledem k závažnosti zdravotního stavu, nemohla být na místě nehody provedena. Vozidlo policisté zajistili pro potřeby znaleckého zkoumání.

Na vozidle byly užity pneumatiky stanoveného typu s odpovídající hloubkou dezénu. Dalším šetřením bylo zjištěno, že řidič osobního vozidla nebyl za jízdy připoután bezpečnostním pásem. V letošním roce se jedná v Kraji Vysočina již o druhou dopravní nehodu s tragickými následky.

Foto: Ilustrační foto

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama