Dnes je Thursday, 17. 2021. Svátek má Adolf

Třebíčí jezdil mladistvý (17). Odmítl test na drogy. Vůz mu půjčil jeho kámoš (19)

Autor: David Kratochvíl - Monday, 5. 2018, 19.45 hod.

Policejní hlídka se nestačila divit, když v Třebíči za volantem zastavila klučinu (17), který navíc odmítl podstoupit test na drogy. Vůz mu půjčil jeho kamarád (19), i když věděl, že mladistvý nemůže vlastnit řidičák.

V sobotu zastavili policisté v Třebíči kolem desáté hodiny dopoledne vozidlo Citroen Saxo, které jelo po ulici Švabinského ve směru od ulice Sokolská.

Provedli kontrolu a zjistili, že řidičem je mladík (17), který ještě není držitelem řidičského oprávnění. Dechová zkouška byla u mladistvého negativní. Provedení testu na zjištění ovlivnění návykovou látkou a stejně tak lékařskému vyšetření se odmítl podrobit a dopustil se tak přestupků na úseku dopravy.

Policisté odvezli mladíka na oddělení policie, kde si ho následně převzali rodiče. O případu byl informován odbor sociálně právní ochrany dětí. Mladistvý chlapec je podezřelý ze spáchání dopravních přestupků, kterými se policisté dále zabývají.

Dále provedli šetření za účelem objasnění okolností, za kterých se mladík k vozidlu dostal. Policisté zjistili, že provozovatel (19) automobilu vozidlo chlapci svěřil, i když věděl, že nevlastní řidičské oprávnění.

"Mladý muž je tak také podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy, který policisté šetří," vysvětluje pro úplnost jihlavská policejní komisařka Jana Kroutilová.

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama