Dnes je Thursday, 28. 2021. Svátek má Den vzniku samostatného československého státu (1918)

Třebíčsko: Muž napadl ženu. Se zbraní v ruce vyhrožoval jejímu příbuznému

Autor: David Kratochvíl - Wednesday, 9. 2018, 14.35 hod.

Kriminalisté  objasnili závažný případ, ke kterému došlo minulý týden v obci na Třebíčsku. Agresivní muž slovně napadl svoji partnerku a rozbíjel v domě věci, poté se zbraní v ruce vyhrožoval, že ublíží jejímu blízkému příbuznému, žena před ním ze strachu utekla.

 

Muže policisté velmi rychle vypátrali a zadrželi, obviněn byl ze spáchání trestného činu. Zbraň, plynovou pistoli, policisté zajistili. Osmatřicetiletého muže vykázali ze společného obydlí.

V sobotu 5. května přijali policisté před druhou hodinou v noci na tísňové lince 158 oznámení, že v domě v obci na Třebíčsku vyhrožoval svojí partnerce muž, který byl ozbrojen střelnou zbraní. Žena z důvodu obavy o život svůj a svých blízkých z domu utekla.

Do obce ihned vyjely policejní hlídky a vzhledem k tomu, že vzniklo podezření, že muž z obce odjel směrem do Třebíče, učinili policisté opatření i zde.

Muže důvodně podezřelého ze spáchání trestného činu policisté nalezli a zadrželi v blízkosti domu, kde k činu došlo. Osmatřicetiletý muž z Třebíčska byl pod vlivem alkoholu, při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 1,29 promile alkoholu. Zbraň u sebe neměl, policisté ji nalezli v domě ukrytou v jedné z místností.

Jednalo se o plynovou pistoli, kterou policisté zajistili. Muž měl drobné zranění na ruce, které si způsobil, když v domě rozbil skleněnou výplň dveří, proto ho policisté odvezli do nemocnice.

Po ošetření byl zadržený muž umístěn do policejní cely. Žena byla v pořádku, zranění neměla. Prověřování případu převzali třebíčští kriminalisté. Místo činu ohledali, zadokumentovali a zajistili stopy.

Dále provedli kriminalisté výslechy osob, šetření, vyhodnocovali všechny získané informace i poznatky a shromáždili důkazy. Na základě výsledků prověřování zahájil policejní komisař trestní stíhání osmatřicetiletého muže.

„Muž byl obviněn z přečinu nebezpečného vyhrožování spáchaného se zbraní,“ řekl Milan Špaček, vedoucí oddělení obecné kriminality.

Osmatřicetiletý muž je obviněn z toho, že minulý týden v noci z pátku na sobotu v rodinném domě v obci na Třebíčsku vyhrožoval se zbraní v ruce své přítelkyni.

Činu předcházela slovní rozepře, po které podnapilý muž ženu vulgárně slovně urážel, rozbil notebook a skleněnou výplň dveří, při čemž se drobně poranil na ruce. Agresivita muže se stupňovala a výhrůžky nabyly na intenzitě.

Následně muž odešel do jedné z místností, když přišel, držel v ruce plynovou pistoli s náboji a vyhrožoval, že ohrozí život blízkého příbuzného ženy.

Ta nevěděla, že se jedná o plynovou pistoli, z důvodu obavy o život a zdraví svoje a svého blízkého příbuzného z domu utekla a ukryla se v lese. Na místo byli poté přivoláni policisté, kteří nebezpečného muže velmi rychle vypátrali a zadrželi.

Škoda, kterou obviněný muž způsobil poničením věcí v rodinném domě, byla předběžně vyčíslena na více než tři tisíce korun. Policisté rozhodli o vykázání muže ze společného obydlí na deset dní.

Případ kriminalisté dále vyšetřují. Obviněnému muži hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama