Dnes je Tuesday, 3. 2021. Svátek má Miluše

U Lípy se srazil vlak s autem. Pro šoféra z osobáku musel letět vrtulník

Autor: David Kratochvíl - Wednesday, 18. 2018, 12.55 hod.

Na železničním přejezdu u Lípy na Havlíčkobrodsku došlo ve středu dopoledne ke srážce osobního auta s vlakem. Místo nehody je s opatrností průjezdné. Pro řidiče vozu letěl vrtulník. Nikdo ostatní zraněn nebyl.

Ke střetu osobního vozidla a osobního motorového vlaku došlo dnes dopoledne u Lípy na Havlíčkobrodsku. Pětapadesátiletý řidič osobního vozidla VW jel po silnici z obce Lípa směrem na místní část Malá Lípa.

Vlak jel z Havlíčkova Brodu na Humpolec. Řidič z dosud nezjištěných příčin přehlédl světelné signalizační zařízení přejezdu, které podle prvotního šetření na místě bylo řádně v provozu, vjel na železniční přejezd v době, kdy o trati projížděl vlak.

Došlo ke střetu vozidla a vlaku. Jednalo se o motorový vlak, který přepravoval dvanáct osob, nikdo z cestujících nebyl zraněn. Řidič osobního vozidla se při nehodě zranil a byl přepraven vrtulníkem do jihlavské nemocnice.

"Nikdo další zraněn nebyl. Silnice v místě nehody je s opatrností průjezdná. Další okolnosti nehod jsou předmětem šetření," doplnila k tomu krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama