Dnes je Čtvrtek, 17. října 2019. Svátek má Hedvika

U Věžničky boural autobus. Zranilo se 15 lidí. Hromadná nehoda byla na D1

Autor: David Kratochvíl - Pondělí, 11. března 2019, 15.26 hod.

Hned dvě vážné dopravní nehody se staly okolo půl třetí odpoledne na Vysočině. U Věžničky  na Jihlavsku došlo k nehodě autobusu, kde se zranilo celkem 15 lidí. Na dálnici D1 na 137. kilometru ve směru na Prahu došlo pro změnu k hromadné nehodě.

V pondělí 11. března přijali policisté před půl třetí odpoledne oznámení o dopravní nehodě autobusu, ke které došlo v katastru obce Věžnička na Jihlavsku.

Na místo ihned po přijetí oznámení vyjeli zdravotníci, policisté a hasiči. V autobusu cestovalo celkem 18 osob. Jednalo se o řidiče a 17 dětí převážně školního věku.

Z tohoto počtu bylo 14 dětí a řidič autobusu zdravotnickou záchrannou službou transportováno do nemocnic v Jihlavě a v Havlíčkově Brodě (jedno z těchto dětí bylo transportováno do nemocnice letecky). 

Policisté provedenou dechovou zkouškou požití alkoholu u řidiče vyloučili. Na základě šetření zjistili, že řidič autobusu jel ve směru od Polné na Věžničku. Při jízdě vyjel mimo komunikaci a autobus narazil do stromu. 

Hromadná nehoda na D1

Prakticky ve stejnou dobu došlo i k  dopravní nehodě s účastí více vozidel na dálnici D1 na km 137 ve směru na Prahu. Jedná se o nehodu s účastí pěti nákladních a čtyř osobních vozidel a nikdo neutrpěl zranění.

Uzavírka silnice

 Krátce po půl třetí zde došlo k dopravní nehodě nákladního vozidla s návěsem, proto  došlo k uzavírce silnice I/34 mezi obcemi Michalovice a Šmolovy na Havlíčkobrodsku. 

V současné době zde probíhá vyprošťování vozidla ze silničního příkopu a vozovka bude na několik hodin uzavřena. "V místě je doprava řízena a objízdná trasa vede přes obce Šmolovy, Lípa a Květinov," doplnila krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.
 

Foto: David Kratochvíl

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama