Dnes je Čtvrtek, 17. října 2019. Svátek má Hedvika

V Henčově na Jihlavsku hořely dva hektary. Kvůli pálení klestí po těžbě

Autor: David Kratochvíl - Neděle, 10. března 2019, 10.30 hod.

Jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů zaměstnal v sobotu odpoledne ohlášený požár suché trávy, hrabanky a části lesa v jihlavské místní části Henčov. Plameny se  rozšířily po pálení klestí po těžbě. Škoda je předmětem dalšího šetření.

Jednotka Sboru dobrovolných hasičů z jihlavského Bedřichova vyjela na požár lesního porostu a trávy, který se rozšířil po pálení klestí, mezi Henčovem a Novými Domky na Jihlavsku.

Jednotka vytvořila dopravní vedení "B" a jeden proud "C" a prováděla hasební práce na určeném úseku. "Jednalo se o požár na ploše necelých dvou hektarů. Hasební práce komplikoval silný vítr a příkrý terén," uvedl k tomu velitel jednotky Jan Flaška. 

Podotkl, že byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu, u rybníka v Nových Domkách bylo zřízeno čerpací stanoviště a prováděna kyvadlová doprava vody na požářiště.

Na místě zasahovaly jednotky krajského HZS ze stanic Jihlava a Polná a jednotky SDH z obcí Luka nad Jihlavou, Velký Beranov, Kamenice a Jihlava Bedřichov. Celkem zde zasahovalo sedm cisteren a několik dopravních automobilů. 

FOTO: JSDH BEDŘICHOV
 

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama