Dnes je Wednesday, 20. 2021. Svátek má Vendelín

V Humpolci v noci hořela truhlárna. Oheň napáchal škodu za 15 milionů

Autor: David Kratochvíl - Thursday, 12. 2018, 09.53 hod.

Několik jednotek hasičů v průběhu čtvrteční noci muselo likvidovat požár truhlárny v Humpolci na Pelhřimovsku. Škoda dosáhla hranice 15 milionů korun. Proč začalo hořet, je předmětem dalšího vyšetřování.  Nikdo se nezranil.

Ve středu  byla jednotka profesionálních hasičů z požární stanice v Humpolci na Pelhřimovsku vyslána operačním střediskem k požáru truhlářské dílny ve městě. Následně operační středisko vyhlásilo poplach pro jednotky dobrovolných hasičů Kejžlice a Humpolec.

Provedeným průzkumem bylo zjištěno silné zakouření prostoru truhlářské dílny a následně bylo objeveno ohnisko požáru, hořící a doutnající dřevěné deky u dřevoobráběcího stroje.

Hasiči provedli uhašení ohniska požáru pomocí jednoho C proudu a vysokotlakého proudu. Při zásahu byla nasazena na odvětrání objektu přetlaková ventilace. Po závěrečném průzkumu byl objekt předán majiteli.

Příčina požáru v šetření. Předběžná škoda byla stanovena na 800 000,- Kč, uchráněné hodnoty 4,5 mil. Bez zranění.

Dnes v 01,41 hod. byl na tísňovou linku operačního střediska HZS Kraje Vysočina nahlášen požár truhlárny v Humpolci.

Na místo události vyslalo operační středisku jednotky profesionálních hasičů ze stanice Humpolec a Pelhřimov a dále povolalo jednotky dobrovolných hasičů obcí Kejžlice, Herálec, Želiv, Dolní Město a Humpolec s technikou 9 x cisternová automobilní stříkačka-CAS a jedním dopravním automobilem. V průběhu hašení byla povolána výšková technika-automobilní žebřík AZ 30.

Po příjezdu první jednotky ze stanice Humpolec bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o požár truhlářské dílny. Byl nasazen 1 C proud na zastavení šíření požáru.

Po příjezdu dalších jednotek byl počet nasazených proudů rozšířena na 6. Po necelých dvou hodinách intenzivního hašení dostali hasiči požár pod kontrolu a v 03:26 hod byla provedena lokalizace požáru.

Hasiči zasahovali v dýchací technice a za pomoci výškové techniky prováděli hašení střechy truhlárny, která byla zasažena požárem na rozloze cca 120 m2. Po provedené lokalizaci hasiči dohašují postupně jednotlivá ohniska požáru.  

"Příčina požáru v šetření. Předběžná škoda byla stanovena na 15 000 000,- Kč, uchráněné hodnoty 3 000 000,- Kč. Bez zranění," doplnil k tomu mluvčí krajských hasičů Jan Horský.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama