Dnes je Tuesday, 26. 2021. Svátek má Erik

V Jihlavanu hořelo lino na chodbě. Škoda po požáru je 5 milionů korun

Autor: David Kratochvíl - Thursday, 9. 2018, 14.00 hod.

Celkem 12 jednotek profesionálních a dobrovolných jednotek hasičů vyjelo likvidovat ve čtvrtek v poledne požár do budovy společnosti Jihlavan ve Znojemské ulici. Zranilo se při něm dohromady deset lidí včetně jednoho zasahujícího hasiče. 

Oznámení o požáru v hale společnosti Jihlavan v Jihlavě přijali policisté v poledne. Na místo ihned po přijetí oznámení vyjely složky integrovaného záchranného systému. Dle současných informací utrpělo zranění celkem deset osob včetně jednoho příslušníka hasičského záchranného sboru, který zasahoval přímo na místě. 

"Policisté provádějí na místě šetření, zjišťují příčinu a okolnosti vzniku požáru," vysvětluje k tomu jihlavská policejní komisařka Jana Kroutilová pro úplnost. 

Mluvčí krajských hasičů Petra Musilová následně upřesnila, že požár vznikl od lina na chodbě objektu. "To způsobilo silné zakouření, proto ve zkušebnách provozu a kancelářích zůstalo uvězněno devět lidí, které hasiči vyváděli ven," zmiňuje. 

Ředitelka krajské záchranné služby Vladislava Filová potvrzuje, že ošetřili celkem devět evakuovaných osob. "Dvě osoby utrpěly lehké popáleniny a všichni se nadýchaly zplodinami hoření. V současné době ošetřujeme jednoho hasiče," doplňuje.  

Zásah pro hasiče byl extrémně náročný. I přes vysoké venkovní teploty hasiči zasahovali v plné výstroji s dýchacími přístroji na zádech.

Proč začalo hořet, nyní intenzivně zjišťují naši vyšetřovatelé.

Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na 5 milionů korun.

Na místě zasahovaly jednotky profesionálních hasičů z Jihlavy, Třeště, Polné a Havlíčkova Brodu společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Jihlavy – Bedřichova, Brtnice, Stonařova, Luk nad Jihlavou, Dolní Cerekve, Štoků, Batelova a Dlouhé Brtnice.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama