Dnes je Středa, 21. srpna 2019. Svátek má Johana

V Kozlově na Žďársku hasiči už druhý den likvidují požár hospodářství

Autor: David Kratochvíl - Čtvrtek, 18. dubna 2019, 10.43 hod.

Od středečního večera zasahují hasiči v Kozlově na Žďársku. Plameny tam po deváté hodině večer zachvátily střechu hospodářského stavení. Škoda se vyšplhala na 1,5 milionu korun. Proč začala střecha hořet je předmětem dalšího šetření. Při požáru ani samotném zásahu se nikdo nezranil.

Hlášení o požáru přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina v 21.07 hod. Na místo události vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic ve Žďáře nad Sázavou a Velkém Meziříčí společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Křižanova, Měřína, Osové Bitýšky, Velkého Meziříčí, Kozlova a Tasova.

V době příjezdu prvních jednotek na místo události byla střecha stavení v plamenech. Z hořícího objektu hasiči zachránili tři ovce a vynesli tlakovou lahev.

Na likvidaci požáru hasiči  nasadili několik vodních proudů. Před desátou hodinou večer se jednotkám podařilo požár lokalizovat. Kromě samotného hašení požáru se jednotky zaměřily také na ochranu okolí a před požárem chránily sousední budovy.

Uvnitř hospodářského stavení měl majitel uskladněné krmivo, nářadí a balíkovanou slámu.

Po provedené lokalizaci rozhodl velitel zásahu o redukci počtu zasahujících jednotek. Dohled nad požářištěm provádělo do ranních hodin několik jednotek sborů dobrovolných hasičů.

"Zásah na místě stále probíhá (čtvrtek 09.00 hod), hasiči dohašují jednotlivá ohniska hoření a rozebírají požárem zasažené konstrukce objektu," vysvětlila krajská mluvčí hasičů Petra Musilová.

Foto: HZS Kraje Vysočina

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama