Dnes je Thursday, 17. 2021. Svátek má Adolf

V lese ve Veselíčku našel muž granát, zlikvidovat ho musel přijet pyrotechnik

Autor: David Kratochvíl - Wednesday, 21. 2018, 12.48 hod.

Dělostřelecký granát našel muž v úterý odpoledne v Koutním lese ve Veselíčku na Žďársku. Na místo musel přijet policejní pyrotechnik, který munici na místě zlikvidoval. 

V úterý 20. listopadu krátce po půl druhé odpoledne přijali policisté integrovaného operačního střediska oznámení o nálezu předmětu připomínajícího munici.  Předmět muž nalezl nedaleko silnice I. třídy v místě zvaném Koutní les v katastrálním území obce Veselíčko.

Operační důstojník na místo ihned vyslal policejní hlídku. Policisté na místě zjistili, že se skutečně jedná o munici, místo zajistili a vyžádali součinnost policejního pyrotechnika.

Ten  předmět identifikoval jako dělostřelecký granát ráže 105 milimetrů. Vzhledem k tomu, že další manipulace s municí by byla nebezpečná, pyrotechnik rozhodl o jejím odpálení na místě.

Z důvodu zajištění bezpečnosti při řízeném odstřelu granátu byly na místo přivolány další policejní hlídky a také hasiči. "Na nezbytnou dobu byla také uzavřena komunikace I. třídy, jejíž provoz byl plně zprovozněn po řízeném odstřelu munice," doplnila krajská policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama