Dnes je Úterý, 26. března 2019. Svátek má Emanuel

V lese ve Veselíčku našel muž granát, zlikvidovat ho musel přijet pyrotechnik

Autor: David Kratochvíl - Středa, 21. listopadu 2018, 12.48 hod.

Dělostřelecký granát našel muž v úterý odpoledne v Koutním lese ve Veselíčku na Žďársku. Na místo musel přijet policejní pyrotechnik, který munici na místě zlikvidoval. 

V úterý 20. listopadu krátce po půl druhé odpoledne přijali policisté integrovaného operačního střediska oznámení o nálezu předmětu připomínajícího munici.  Předmět muž nalezl nedaleko silnice I. třídy v místě zvaném Koutní les v katastrálním území obce Veselíčko.

Operační důstojník na místo ihned vyslal policejní hlídku. Policisté na místě zjistili, že se skutečně jedná o munici, místo zajistili a vyžádali součinnost policejního pyrotechnika.

Ten  předmět identifikoval jako dělostřelecký granát ráže 105 milimetrů. Vzhledem k tomu, že další manipulace s municí by byla nebezpečná, pyrotechnik rozhodl o jejím odpálení na místě.

Z důvodu zajištění bezpečnosti při řízeném odstřelu granátu byly na místo přivolány další policejní hlídky a také hasiči. "Na nezbytnou dobu byla také uzavřena komunikace I. třídy, jejíž provoz byl plně zprovozněn po řízeném odstřelu munice," doplnila krajská policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

Reklama

Související články

Diskuse

Reklama
Reklama