Dnes je Monday, 10. 2021. Svátek má Blažena

V místní části Luk hoří truhlárna. Škoda jde do milionů

Autor: David Kratochvíl - Wednesday, 18. 2020, 10.39 hod.

V Předboři na Jihlavsku, která je místní částí Luk nad Jihlavou, hoří truhlárna. Škoda se vyšplhala na pět milionů korun. 

Hlášení o požáru truhlárny v Předboři na Jihlavsku přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina ve středu 18. března v 02.49 hodin. 

 

Na místo události vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic v Jihlavě a Polné společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Brtnice, Luk nad Jihlavou, Kamenice, Jihlavy – Bedřichova, Měřína a Kněžic. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu. 

 

V době příjezdu hasičů na místo události byla truhlárna v plamenech. Uvnitř truhlárny bylo nejenom dřevo, ale také speciální stroje. Hasiči na likvidaci požáru nasadili několik vodních proudů. 

 

Pár minut po čtvrté hodině ráno dostaly zasahující jednotky požár pod kontrolu. Zásah na místě v tuto chvíli stále probíhá. Hasiči rozebírají požárem zasažené konstrukce objektu a dosahují jednotlivá ohniska hoření.

 

Při požáru ani samotném zásahu se zatím podle krajské mluvčí hasičů Petry Musilové nikdo nezranil. 

 

Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na pět milionů korun. Příčinu vzniku požáru na místě v tuto chvíli intenzivně zjišťují naši vyšetřovatelé.
 

Reklama

Diskuse

Reklama
Reklama